URLکاهش اضطراب با بغل کردن یک بالش مخصوص

کاهش اضطراب با بغل کردن یک بالش مخصوص

پژوهشگران آلمانی، نوعی بالش ابداع نموده اند که در آغوش گرفتن آن می تواند اضطراب را کم کند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، در آغوش گرفتن یک بالش که تنفس را تقلید می کند، طی یک آزمایش توانست به اندازه مدیتیشن، اضطراب را کم کند.
پیش تر مشخص شده است که دستگاههای لمسی تعاملی مانند ربات هایی که قابلیت نوازش کردن دارند، با کاهش اضطراب مرتبط هستند و می توانند به تسکین فوری بدون احتیاج به دارو کمک کنند. برای درک بهتر پتانسیل این دستگاه ها، "آلیس هاینز"(Alice Haynes)، پژوهشگر "دانشگاه زارلاند"(Saarland University) آلمان و همکارانش، نمونه ابتدایی یک بالش را عرضه کرده اند که مانند ریه های انسان منبسط و خالی می شود.
آنها گروهی متشکل از ۱۲۹ داوطلب را مورد بررسی قرار دادند و از آنها خواستند تا پرسشنامه ای را تکمیل کنند که سطح اضطراب آنها را ارزیابی می کرد.
بعد از این مرحله، ۴۵ نفر از داوطلبان، بالش را در آغوش گرفتند و کمی بیشتر از هشت دقیقه آنرا به قفسه سینه خود چسباندند. ۴۰ نفر از شرکت کنندگان به مدیتیشن گوش دادند و ۴۴ داوطلب باقیمانده نشستند و هیچ کاری انجام ندادند و بعنوان گروه کنترل شده آزمایش عمل کردند. سپس، سطح اضطراب داوطلبان باردیگر اندازه گیری شد.
نتایج نشان داد که در آغوش گرفتن بالش، اضطراب قبل از آزمایش را به اندازه مدیتیشن کاهش داده است. این در حالی بود که اضطراب گروه کنترل شده نسبت به قبل از آزمایش افزوده شد.
هاینز اظهار داشت: من فکر می کنم در نهایت، خوب است که راه های گوناگونی را به افراد مبتلا به اضطراب عرضه دهیم. یکی از مزایای بالش این است که ما مجبور نبودیم کسی را جهت استفاده از آن راهنمایی نماییم. این یک عملکرد آشنا است و لازم نیست از یک اپلیکیشن، تلفن همراه یا هر دستگاه دیگری استفاده گردد.
این بالش که ۳۶ سانتی متر طول دارد، دارای یک محفظه بادی است که به پمپ و موتور خارجی متصل می شود.
به قول هاینز، بیشتر داوطلبان، تنفس خویش را با منبسط شدن بالش تطبیق دادند. وی ادامه داد: تمرینات تنفس آهسته به صورت کلی بخشی از سیستم عصبی را فعال می کنند که با استراحت و هضم غذا مرتبط می باشد.
این پژوهش، در مجله "PLOS ONE" به چاپ رسید.1400/12/20
21:31:40
5.0 / 5
609
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک