URLهوش مصنوعی زمان انتظار پشت چراغ راهنمایی را می کاهد

هوش مصنوعی زمان انتظار پشت چراغ راهنمایی را می کاهد

محققان می خواهند با استفاده از هوش مصنوعی مدت زمان انتظار پشت چراغ راهنمایی و رانندگی را کاهش دهند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نیواطلس، چراغ های راهنمایی به صورت معمول برپایه قوانین از پیش تعیین شده و حلقه های القایی تعبیه شده در جاده ها تغییر رنگ می دهند. برپایه تحقیقات جدید، استفاده از هوش مصنوعی در این چراغ ها می تواند جریان حرکت ماشین ها را سریع تر و روان تر کند.
این مطالعه بعنوان بخشی از پروژه "KI۴LSA" آلمان انجام گرفته است و بودجه آن توسط وزارت فدرال حمل و نقل و زیرساخت های دیجیتال آلمان و چندین شرکای دیگر تأمین شده است.
یکی از این شرکا موسسه الکترونیک نوری جامعه فرانهوفر است که اخیرا دوربین هایی با وضوح بالا و سنسورهای راداری در یک تقاطع شلوغ که با چراغ راهنمایی کنترل می شود در شهر لمگو(Lemgo) نصب کرده است.
در طول زمان، این سیستم تعداد خودروهایی که پشت چراغ منتظر بودند، مدت زمانی که هر خودرو باید منتظر می ماند و متوسط سرعت عبور هر خودرو از تقاطع را ثبت نمود. از این داده ها برای آموزش یک الگوریتم کامپیوتری مبتنی بر یادگیری ماشینی استفاده شد.
این الگوریتم به صورت مجازی الگوهای مختلف تغییر رنگ چراغ را آزمایش کرد تا دریابد کدام یک عملکرد بهتری در کاهش زمان انتظار خودرو ها پشت چراغ دارد.
برپایه شبیه سازی های کامپیوتری، بهترین الگوی مبتنی بر هوش مصنوعی قادر به بهبود جریان ترافیک بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است.
محققان اذعان دارند که شبیه سازی ها امکان دارد به صورت کامل با شرایط زندگی واقعی مطابقت نداشته باشند. با در نظر گرفتن این موضوع، این الگوریتم ها روی چراغ های راهنمایی واقعی در تقاطع ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت و امکان دارد برپایه یافته های محققان تطبیق داده شود.
در پروژه "KI۴PED" جامعه فرانهوفر و سایر شرکا قصد دارند تا علاوه بر کاهش زمان انتظار، زمان عبور عابران را بهبود بخشند. از سنسورهای لیدار (LiDAR) هم برای ارزیابی سرعت راه رفتن عابرین پیاده استفاده خواهد شد و اطمینان حاصل می شود که عابرین فرصت مناسب برای عبور ایمن از خیابان در اختیار دارند.
منبع:

1400/11/16
13:28:00
5.0 / 5
637
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک