URLبا حمایت میلیاردر آمریكایی

آزمایشگاه افزایش طول عمر شروع به کار کرد

آزمایشگاه افزایش طول عمر شروع به کار کرد

به گزارش کوتاه کننده لینک با گذشت تنها چند ماه از رونمایی اولیه، شرکت بیوتکنولوژی بحث برانگیز ˮآلتوس لبزˮ(Altos Labs) با سرمایه گذاری سه میلیارد دلاری، رسما شروع به کار کرد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از فارمافروم، طی ماه های اخیر، "آلتوس" که بر "جوان سازی" و فناوری برنامه ریزی مجدد بیولوژیکی تمرکز دارد، توجه ها را به سمت خود جلب کرده است. باآنکه اهداف اصلی تحقیقات کاملا محرمانه بوده است اما بعضی از دانشمندان باور دارند که جوان سازی سلول ها در آزمایشگاه می تواند راهی برای افزایش طول عمر انسان باشد.
آلتوس بعنوان بخشی از اعلامیه شروع به کارش، هدف اصلی "بازیابی سلامت و انعطاف پذیری سلول برای معکوس کردن بیماری، جراحت و ناتوانی هایی که در طول زندگی رخ می دهند" را تایید نمود. موضوعی که با استخدام چهره های مهم در صنعت داروسازی و متخصصان جوان سازی سلول و اپی ژنتیک تقویت می شود. اپی ژنتیک مطالعه عوامل خارجی یا محیطی است که سبب روشن یا خاموش شدن ژن ها می شود و بر روی چگونگی خوانده شدن ژن ها اثر می گذارد.
استارتاپ "آلتوس لبز" اوایل سال جاری تأسیس شده و حداقل ۲۷۰ میلیون دلار برای توسعه فناوری برنامه ریزی مجدد بیولوژیکی جمع آوری کرده است. هدف این استارتاپ یافتن راهی برای جوان سازی سلول ها در آزمایشگاه است.
به نقل از آلتوس لبز، فعالیت آنها در دو شاخه سازماندهی خواهد شد: موسسه علوم و موسسه پزشکی.
در ابتدا دو موسسه علمی آلتوس در ایالات متحده و بریتانیا قرار خواهد گرفت و انتظار می رود موسسه سوم در ژاپن باشد.
این مکان های اولیه بعنوان مرکز جهانی علوم محاسباتی، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی عمل خواهند کرد.
بیشتر بخوانید:
"جف بزوس" آزمایشگاهی برای افزایش طول عمر خود می سازد!
"خوان کارلوس ایزپیسوآ بلمونته"(Juan Carlos Izpisua Belmonte) زیست شناس اسپانیایی، مقرر است ریاست موسسه علوم آلتوس در سن دیگو را بر عهده بگیرد.
"پیتر والتر"(Peter Walter) هم مقرر است رهبری موسسه علوم در منطقه خلیج سانفرانسیسکو را بر عهده بگیرد. تحقیقات او بر درک مولکولی نحوه کنترل کیفی پروتئین ها و اندامک ها در طول هومئوستازی و استرس متمرکز است.
هومئوستازی، توسط فیزیولوژیست ها به معنای حفظ شرایط پایدار و ثابت در محیط داخلی به کار برده می شود.
موسسه علوم بریتانیا هم توسط "ولف رایک"(Wolf Reik) رهبری خواهد شد. او یک شخصیت پیشرو در زمینه اپی ژنتیک است.
"ریک کلازنر"(Rick Klausner)، دانشمند ارشد و بنیانگذار آلتوس، می گوید: آلتوس به دنبال کشف راه هایی برای برنامه ریزی جوان سازی سلولی است تا نگاهی کاملا جدید در پزشکی ایجاد نماید.
"جف بزوس" هم بر روی این استارتاپ تحقیقاتی جدید سرمایه گزاری نموده است.
منبع:

1400/11/03
23:55:15
5.0 / 5
648
تگهای خبر: آزمایش , تكنولوژی , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک