URLبرای جلوگیری از ایجاد آلودگی صوتی؛

محصولات آکوستیک نمدی تولید شد

محصولات آکوستیک نمدی تولید شد

به گزارش کوتاه کننده لینک محققان یک تیم استارت آپی محصولات آکوستیک نمدی را برای کاهش آلودگی صوتی و ارتقا آرامش و سلامت ذهن و روان افراد در محل کار تولید کردند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از پارک فناوری پردیس، آرین ابوالحسنی مدیرعامل یک تیم استارت آپی در کارخانه نوآوری آزادی اظهار داشت: در سالهای گذشته با رشد استارت آپها و شرکتهای دانش بنیان، بحث فضاهای کار اشتراکی یا کو ورکینگ ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. در مجموعه کارخانه نوآوری آزادی هم، وجود چنین فضاهایی لازم بود.
وی اضافه کرد: ازاین رو پروژه فضاهای کار اشتراکی بیشتر و بهتر مورد تحقیق و پژوهش قرار گرفت و تصمیم بر این شد، در این حوزه مبحث آلودگی صوتی و تاثیرات مهمی که در کارکرد افراد بخصوص به خاطر استرس می گذارد، مورد توجه ما قرار گیرد.
ابوالحسنی اضافه کرد: ما به صورت ریشه ای در مبحث آکوستیک و موادی که روی جذب صوت تأثیر دارند، تحقیق کردیم و به دنبال متریالی بودیم که علاوه بر آکوستیک بودن از زیبایی بصری برخوردار باشد.
وی با اشاره به اینکه ازاین رو از نمد صنعتی استفاده کردیم، اظهار داشت: این نمد در صنعت عایق سازی بخصوص در عایق موتور خودرو استفاده می شود و ما تلاش کردیم نگاه ویژه تری نسبت به آن داشته باشیم. با بررسی ها، تحقیقات و طراحی های انجام شده ما از این متریال در بازسازی کارخانه نوآوری آزادی و بخصوص در فضای کار اشتراکی زاویه که در این کارخانه قرار داشت، استفاده کردیم.
وی تصریح کرد: پوشش جداره ها و بعضی از کارهای طراحی در این فضای کار اشتراکی با استفاده از این نمد صنعتی انجام شد، که نقش قابل ملاحظه ای در کاهش آلودگی صوتی در این فضا ایجاد کرد.
ابوالحسنی اضافه کرد: طراحی، ساخت، تولید و نصب کلیه پروژه ها و محصولات با متریال جاذب صوت همچون نمد صنعتی، باهدف عرضه راهکارهای آکوستیکی در کلیه بخش های معماری و صنعت ساختمان با تکیه بر علم «روانشناسی محیط» و ارتقا سلامت ذهن و روان انسان ها است. همینطور استفاده از هرگونه مواد بازیافتی دیگر جهت تولید محصولات جدید و نوآورانه در جهت حفظ طبیعت و کمک به محیط زیست از مهم ترین اهداف ماست.
وی اضافه کرد: باید توجه داشت متریال نمد صنعتی که ما استفاده می نماییم، کاملاً تولید داخل ایران است و در ساخت آن حدود ۱۳ درصد از الیاف بازیافتی مانند درب پلاستیکی انواع پت ها استفاده می شود، که به شکلی در جهت کمک به محیط زیست است.
ابوالحسنی اظهار داشت: تولید این متریال به صورت کامل در داخل کشور انجام می شود، نیاز ما را به واردات محصول مشابه برطرف می کند.
وی اظهار داشت: یکی دیگر از فعالیتهایی که گروه ما انجام می دهد طراحی و تولید محصولات مختلف آکوستیکی است. این محصولات در دو صورت محصولات بزرگ مقیاس و محصولات کوچک مقیاس عرضه می شوند. هدف نهایی ما کاهش آلودگی صوتی و ارتقاء کیفیت فضایی است که منجر به بهبود کیفیت سلامت روانی و کاهش استرس می شود.
وی تصریح کرد: این محصولات بیشتر در فضاهای کار اداری استفاده می شود. ما در هر پروژه با عنایت به نیاز و درخواست های کارفرمایان، این محصولات را تولید می نماییم.
ابوالحسنی اظهار داشت: پارتیشن های آکوستیک که به صورت ریلی می تواند روی سقف نصب شوند یا به صورت چرخی روی زمین جابجا شود، یکی از محصولات بزرگ مقیاس ماست. این محصول در هر دو صورت، قابلیت تقسیم کردن فضاهای بزرگ را دارد و به علت همین خاصیت قابلیت جابجایی، به افراد آزادی عمل بیشتری را می دهد تا بتوانند ساختار مختلفی از فضای کاری خود داشته باشند و در هر زمانی که بخواهند می توانند چیدمان فضایی خویش را تغییر دهند.
وی افزود: لایتینگ های خطی و دایره ای نمدی، که آکوستیک هستند و لوورهای سقفی که قابلیت ترکیب با لایتینگ را دارند، از محصولات کوچک مقیاسی هستند که به صورت ویژه و شاخص روی آنها کار می نماییم.
وی با اشاره به اینکه همینطور لوورهای سقفی را به تولید رساندیم، اظهار داشت: لوورهای سقفی آکوستیک که از شاخه های یو شکل نمدی تشکیل شده و قابلیت اتصال به سقف را دارد را در این تیم استارت آپی به تولید رساندیم. این لوورهای سقفی اکوستیکی، علاوه بر جذب صدا، از لحاظ بصری هم به کیفیت فضا کمک می نماید و در کنار افزایش کیفیت بصری، قابلیت تلفیق با نورهای خطی را هم دارد.
ابوالحسنی افزود: این محصول در وهله اول به علت کاهش آلودگی صوتی و زیباتر کردن نورپردازی می تواند مورد توجه قرار گیرد، در مرحله بعد ما به دنبال هوشمندسازی این محصول هستیم به صورتی که رنگ، دمای نور و شدت نور هم قابلیت تنظیم داشته باشد.منبع:

1400/10/26
12:25:42
5.0 / 5
630
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک