URLآخرین دیدار با تلسکوپ فضایی جیمزوب قبل از پرتاب

آخرین دیدار با تلسکوپ فضایی جیمزوب قبل از پرتاب

کوتاه کننده لینک: آژانس فضایی اروپا با انتشار فیلم و تصاویری اعلام نمود که محفظه حامل تلسکوپ فضایی جیمزوب در روز جمعه ۱۷ دسامبر(۲۶ آذر) بسته شده است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا، این محفظه یا "دماغه" موشک از جیمزوب هنگام پرتاب و سفرش از میان جو در روز شنبه ۲۵ دسامبر(۴ دی) محافظت می کند.
پیش تر "وب" بر روی موشک آریان ۵ قرار داده شده و یک محافظ پرده مانند برای پیشگیری از آلوده شدن روی آن قرار گرفته بود.
در روزی که "وب" درون محفظه اصلی قرار گرفت، پرده محافظ روی آن برداشته شد و محافظ به آرامی از بالا به پایین آمده و در محل خود محکم شد.


این عملیات خاص و حساسی بود که با کمک یک سیستم هدایت لیزری انجام گرفت چونکه فضای میان این تلسکوپ فضایی تا شده با ۴.۵ متر عرض و محافظ آن با ۵.۴ متر عرض، خیلی کم است.
این محافظ مجهز به کنترل کننده های مخصوص محیطی است که تلسکوپ فضایی را در واپسین روزهای حضورش در زمین در دما و رطوبت مناسب و کنترل شده نگه می دارند.
حالا که "وب" به صورت ایمن به موشک آریان ۵ وصل شده و درون محافظ قرار گرفته است، عملیات مکانیکی در ارتباط با این تلسکوپ فضایی در محل پرتاب آن در گویان فرانسه به صورت رسمی به پایان رسیده است.


تنظیمات نهایی نرم افزاری و الکتریکی آن در ساعات پایانی پیش از پرتاب در سکوی پرتاب انجام خواهد گرفت. "وب" حدود ۲۰ دقیقه قبل از پرتاب به باتری داخلی متصل می شود.منبع:

1400/10/03
11:02:20
5.0 / 5
707
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک