URL۵ پروژه برای تنوع بخشی به مصرف نهاده های دام و طیور اجرا شد

۵ پروژه برای تنوع بخشی به مصرف نهاده های دام و طیور اجرا شد

ستاد توسعه زیست فناوری اعلام نمود 5 پروژه برای تنوع بخشی به مصرف نهاده های دام و طیور اجرا شد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، اجرای ۵ پروژه ملی برای تنوع بخشی به مصرف نهاده های دام و طیور عملیاتی شده است. برنامه هایی «چون جایگزینی ذرت و سویا با ضایعات کشاورزی داخلی برای خوراک دام، طیور و آبزیان( ۱۵۰۰ تن در ما)»، «تولید خوراک دام از ضایعات نخیلات( تولید ۳۰ تن خوراک فرآوری شده در روز)»، «تولید دستگاه پخت و بازیافت ضایعات پروتئینی( قابلیت تولید ۱۵۰۰ تن محصول پروتئینی در سال)»، «فرآوری و غنی سازی کود طیور برای تغذیه دام(روزانه ۴۰ تن)» و «انجام مطالعات فارمی( تعیین سطح بهینه استفاده از گندم در جیره جوجه های گوشتی)».
پیش بینی ها از این حکایت دارد که با اجرای کامل این طرح ها ۷ میلیون دلار صرفه جویی ارزی در کشور رقم بخورد. برنامه هایی که با اختصاص ۹ میلیارد تومان اجرائی می شود. البته این کار با چالش هایی چون بازار بزرگ واردات، عدم وجود مزرعه الگو و مشکلات تامین نهاده ها مواجه می باشد.
ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای سامان دهی به این حوزه اقداماتی نیز در دست اجرا دارد که می توان به «استفاده از علوفه کامل نیشکر در تغذیه دام»، «استفاده از ضایعات میوه و تره بار در تغذیه دام»، «تولید خورک دام از سرشاخه نیشکر فرآوری شده»، «استفاده از ضایعات پسته در تغذیه دام»، «استفاده از برگ و طوقه چغندرقند درتغذیه دام» و غیره اشاره نمود.

1400/10/02
10:50:23
5.0 / 5
590
تگهای خبر: تولید , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک