URLابداع ماده جدیدی که بدن را خنک می کند

ابداع ماده جدیدی که بدن را خنک می کند

کوتاه کننده لینک: پژوهشگران ماده جدید هوشمندی ابداع نموده اند که هنگام عرق کردن فرد دریچه هایی کوچک در آن باز می شود تا گرما خار ج شود.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از دیلی میل، پژوهشگران دانشگاه دوک این ماده را ابداع نموده اند. بگفته آنها از آنجائیکه ماده سبک مذکور برای باز کردن دریچه ها بجای قابلیت های الکترونیکی از قوانین فیزیک برای باز کردن دریچه ها استفاده می نماید، می توان آنرا به شکل وصله ای روی انواع لباس هایی به کار برد که فرد با پوشیدن آنها احساس راحتی می کند.
پو چون هسو استادیادر مهندسی مکانیک و مواد در دانشگاه دوک در این زمینه می گوید: افرادی که به اسکی یا کوهنوردی می روند به طور معمول چند لایه لباس می پوشند تا بتوانند مقدار گرمایی که لباس نگه می دارد را تنظیم کنند. اما با قرار دادن راهبردی وصله هایی از یک ماده که بتواند در زمان عرق کردن فرد گرما را خارج کند، می توان پارچه هایی تولید کرد که در مواقع مختلف و سرما و گرما کارآمد هستند. هسو و همکارانش هنوز بهای وصله هایی از این ماده را اعلام نکرده اند. اما از آنجائیکه قسمتی از وصله از نایلون ایجاد می شود، احتمالاً ارزان، سبک و نرم خواهد بود.منبع:

1400/09/27
11:49:59
5.0 / 5
738
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک