URLکاهش ارتفاع ایستگاه فضایی بین المللی برای رفع خطر

کاهش ارتفاع ایستگاه فضایی بین المللی برای رفع خطر

به گزارش کوتاه کننده لینک ایستگاه فضایی بین المللی برای پیشگیری از برخورد با یک زباله فضایی کاهش ارتفاع داد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، "دیمیتری روگوزین"(Dmitry Rogozin) مدیرکل آژانس فضایی روسکاسموس(Roscosmos) روسیه اعلام نمود که ایستگاه فضایی بین المللی به مدت سه دقیقه کاهش ارتفاعی ۳۱۰ متری داده است تا از نزدیک شدن به قطعه ای از یک فضاپیمای آمریکایی که در سال ۱۹۹۴ به فضا پرتاب شده بود، جلوگیری شود.
او اضافه کرد: این مانور اثری بر روی پرتاب موشک سایوز MS-۲۰ در روز چهارشنبه و اتصال آن به ایستگاه فضایی بین المللی نگذاشت.
زباله های فضایی شامل موشک های از کار افتاده یا بخش هایی از فضاپیماها هستند که در فضا شناورند و خطر برخورد آنها با ماهواره ها و ایستگاه فضایی وجود دارد.
این زباله های فضایی در روز سه شنبه سبب به تعویق افتادن پیاده روی فضایی ناسا شدند و این پیاده روی را به روز پنجشنبه موکول کردند. در روز پنجشنبه این مأموریت با موفقیت به انجام رسید.
مقامات آمریکایی ماه گذشته اعلام نمودند که آزمایش ضد ماهواره ای روسیه سبب ایجاد حجم زیادی زباله فضایی در مدار نزدیک به زمین شده است این زباله ها ایستگاه فضایی بین المللی را به خطر می اندازند و خطراتی هم برای فعالیتهای فضایی در سالهای آینده به همراه خواهند داشت.
روسکاسموس در اطلاعیه ای جدا در روز جمعه اعلام نمود که امیدوار است بیل نلسون، رئیس ناسا برای گفتگو در مورد همکاریهای پیش رو در ایستگاه فضایی در نیمه اول سال ۲۰۲۲ به روسیه سفر کند.
منبع:

1400/09/13
23:43:02
5.0 / 5
554
تگهای خبر: آزمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک