URLنخستین خودروی برقی هنسی با ۶ چرخ و موتور ۲۴۰۰ اسب بخار

نخستین خودروی برقی هنسی با ۶ چرخ و موتور ۲۴۰۰ اسب بخار

به گزارش کوتاه کننده لینک شرکت خودروسازی هنسی از طراحی نخستین خودروی مفهومی برقی قدرتمند خود اطلاع داده که با شش چرخ و موتور ۲۴۰۰ اسب بخار تولید خواهد شد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از نیواطلس، هنسی قبلاً هم خودروهایی مانند هایپرکار ونوم F۵ با قدرت ۱۸۱۷ اسب بخار تولید کرده بود که حداکثر سرعت آن به ۴۸۰ کیلومتر در ساعت می رسد.
این شرکت تاکنون چندان توجهی به تولید خودرو های برقی نداشته، چونکه باتری های سنگین لیتیومی را مانع تولید خودرو های قدرتمند و پرسرعت می داند. ولی اکنون هنسی هم به دنبال تولید نخستین خودروی برقی خود است که ۶ متر طول و شش چرخ دارد.
این خودرو با موتور ۲۴۰۰ اسب بخاری عرضه شده و مقرر است تنها ۱۰۵ عدد از ان توزیع شود. خودروی مورد اشاره ۴ سرنشین داشته و حداکثر سرعت آن به ۳۲۲ کیلومتر در ساعت می رسد.

هنسی که از چندین دهه قبل در زمینه تولید خودرو های پرشتاب فعال بوده، همیشه از نظر عملکرد مکانیکی با محدودیت هایی مواجه بوده و ظاهراً پیشرانه الکتریکی شش چرخ را چاره ای برای این مشکل تصور می کند. چرخ ها هم می توانند باریک تر از خیلی از ابر خودرو ها باشند، که مزایای آیرودینامیکی را هم به همراه خواهد داشت.
صندلی راننده این خودرو در وسط قرار دارد و دو صندلی در دو طرف وی و یک صندلی منعطف تر در پشت سر این سه صندلی قرار می گیرد. انتظار می رود تولید این خودرو از سال ۲۰۲۶ آغاز شود.

1400/09/11
23:20:42
5.0 / 5
647
تگهای خبر: الكتریكی , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک