URLمعاون علمی و فناوری مطرح كرد؛

استرداد ۴درصد عوارض دریافتی شهرداری ها به پارک های علم و فناوری

استرداد ۴درصد عوارض دریافتی شهرداری ها به پارک های علم و فناوری

به گزارش کوتاه کننده لینک معاون علمی و فناوری اظهار داشت: سهم شهرداری ها از عوارض ارزش افزوده به پارک های علم و فناوری مسترد می شود تا با کاهش هزینه ها، زمینه زیست بوم نوآوری را فراهم آورد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی وفناوری، سورنا ستاری ضمن اشاره به اختصاص سهم عوارض ارزش افزوده به شرکتهای مستقر در پارک ها اظهار داشت: با تصویب آیین نامه اجرایی در ارتباط با عوارض ارزش افزوده دریافتی از شرکتهای مستقر در پارک های علم و فناوری، هزینه جاری شرکتهای مستقر کاسته می شود.
ستاری، با بیان اینکه ۴ درصد عوارض شهرداری در ارتباط با شرکتهای عضو پارک ها، به خود پارک مسترد می شود افزود: این میزان، صرف هزینه های زیرساخت و توسعه خدمات شهری خواهد شد و به صورت غیر مستقیم، صرف توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری می شود.
وی اضافه کرد: این ۴ درصد از مالیات بر ارزش افزوده، سهم شهرداری ها بود که بر مبنای تبصره ۷ماده ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده، عوارض ارزش افزوده دریافتی از شرکتهای فناور مستقر در پارک های علم و فناوری، به این کسب و کارها اختصاص خواهد یافت.
رئیس بنیاد ملی نخبگان، افزود: تا پیش از این مصوبه، پارک های علم و فناوری، بخصوص آن دسته ای که مبادرت به واگذاری ارضی به شرکت ها و مؤسسات فناور می کردند، نسبت به دریافت خدمات شهری و تأمین زیرساخت های لازم برای فعالیت شرکت ها با مشکل تأمین اعتبار مواجه بودند.
ستاری، با بیان اینکه سهم این عوارض زمینه ساز کاهش هزینه شرکتهای مستقر در پارک ها خواهد شد، افزود: در این آیین نامه، عوارض ارزش افزوده شرکتهای مستقر در هر پارک که توسط سازمان امور مالیاتی کشور به صورت ماهانه دریافت می شود، اما سهم عوارض ارزش افزوده دریافتی از هریک شرکتهای بعد از واریز به حسابی به نام سازمان امور مالیاتی کشور که توسط خزانه داری کل کشور افتتاح می شود، به صورت صد درصد به ترتیب لیست های ارسالی از جانب شرکتهای یاد شده به همان پارک محل استقرار باز می گردد.
وی از اختصاص این میزان به توسعه زیست بوم نوآوری در پارک های علم و فناوری گفت و افزود: این مبلغ به توسعه و نگهداری زیرساخت ها و فضاهای عمومی، آموزشی، پژوهشی و فناوری و عرضه خدمات شهری اختصاص می یابد.
معاون علمی و فناوری از اعلام لیست پارک های علم و فناوری به سازمان امور مالیاتی گفت و اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با ایجاد سامانه ثبت اطلاعات شرکتهای مستقر در پارک های علم و فناوری، زمینه را برای اختصاص این سهم به رونق زیست بوم نوآوری و فناوری فراهم می آورد.


منبع:

1400/08/23
23:03:53
5.0 / 5
607
تگهای خبر: خدمات , شركت , فناوری , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک