URLتبدیل زباله های پلاستیکی به نفت

تبدیل زباله های پلاستیکی به نفت

کوتاه کننده لینک: یک شرکت زباله های پلاستیکی را به نفت مفید تبدیل می کند و می خواهد سالانه 30 هزار تن زباله پلاستیکی مخلوط را به نفت تبدیل کند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، زمین با مشکل ضایعات پلاستیکی مواجه می باشد. بر طبق برآوردهای اخیر، رودخانه ها سالانه ۱.۱۵ تا ۲.۴۱ میلیون تن پلاستیک را وارد اقیانوس ها می کنند که توده های زیادی از زباله های شناور را در اقیانوس ها باعث شده است و شاید معروف ترین آنها لکه بزرگ زباله در اقیانوس آرام باشد.
این لکه دارای سطحی به وسعت دو برابر ایالت تگزاس آمریکا است و با سرعت هشدار دهنده ای به رشد خود ادامه می دهد. به گزارش بلومبرگ، حالا شرکت "هانیول اینترنشنال"(Honeywell International) می خواهد این پلاستیک ها را جمع آوری کند و آنرا به نفتی تبدیل کند که به اندازه کافی برای فرآوری در پالایشگاه مناسب باشد.
این شرکت که تجهیزات اتوماسیون و قطعات هواپیما را نیز تولید می کند، درحال همکاری با یک شرکت اسپانیایی به نام "سکیر اس ای"(Sacyr SA) برای مهندسی نخستین کارخانه بر اساس این تکنولوژی جدید است.
انتظار می رود این کارخانه هر ساله ۳۰ هزار تن زباله پلاستیکی مخلوط و کم ارزش را به خوراک پالایشگاهی تبدیل کند.
این پروسه پیچیده برای دهه ها درحال توسعه بوده است تا ناخالصی های موجود در هیدروکربن ها را پیش از تبدیل آنها به سوخت و پلاستیک بهتر فیلتر کنند. همین طور روش هایی درحال توسعه برای مساعدت با تمایز بین پلاستیک های مفید و زباله هایی هستند که باید دور ریخته شوند.
"گاوین تاولر" مدیر ارشد فناوری در واحد مواد و فناوری این شرکت می گوید: حالا ما در نقطه ای هستیم که فناوری جمع آوری و فناوری تبدیل می توانند با هم سازگار شوند. ما می توانیم زباله های پلاستیکی مخلوط را مدیریت نماییم. ما می توانیم آنرا به نفت با کیفیت تبدیل نماییم.
شرکت "هانیول" تخمین می زند که پلاستیک تولید شده با بهره گیری از روش های جدید موجب کاهش ۵۷ درصدی انتشار کربن دی اکسید در مقایسه با تولید همان مقدار پلاستیک بکر از خوراک های فسیلی می شود.
مطالعه جدیدی که بتازگی در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences انتشار یافته است، همین طور روش جدیدی را برای تبدیل پلاستیک ها به نفت پیشنهاد کرده است که می تواند از هدر رفت بیشتر پیشگیری کند.
این نشانه دلگرم کننده ای است که نشان میدهد سازمان های بیشتری آغاز به مقابله با موضوع بسیار مهم مدیریت زباله های پلاستیکی کرده اند.
منبع:

1400/08/17
21:20:34
5.0 / 5
546
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک