URLآمازون نخستین ماهواره های اینترنتی خودرا اواخر ۲۰۲۲ پرتاب می کند

آمازون نخستین ماهواره های اینترنتی خودرا اواخر ۲۰۲۲ پرتاب می کند

کوتاه کننده لینک: مدتی پیش اعلام گردید آمازون برای رقابت با اینترنت ماهواره ای شرکت ˮاسپیس ایکسˮ(SpaceX) با شرکت ورایزنˮ(Verizon) قرارداد همکاری امضا نموده است. آمازون آگاهی داده که دو ماهواره اینترنتی خودرا در اواخر سال 2022 پرتاب خواهدنمود.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این غول فناوری با این کار رسما رقابت خود دراین زمینه را با شرکت اسپیس ایکس و وان وب نشان داد. اما از آنجا که ثروت "ایلان ماسک" بنیان گذار و رییس "اسپیس ایکس" به رشد خیره کننده خود ادامه می دهد، بعد از ورود "آمازون" و "جف بزوس" به مدار نزدیک زمین احیانا شاهد یک رقابت جدی خواهیم بود.
آمازون در کوشش برای پرتاب دو ماهواره اینترنتی خود، روز دوشنبه درخواست مجوز آزمایشی را در کمیسیون ارتباطات فدرال ثبت نمود. بر طبق این درخواست آمازون می خواهد نخستین ماهواره های اینترنتی پروژه کویپر خودرا در سال ۲۰۲۲ به مدار زمین بفرستد.
در این درخواست آمده است که آمازون می خواهد دو نمونه اولیه ماهواره خود به اسامی KuiperSat-۱ و KuiperSat-۲ را سوار بر موشک آزمایشی RS۱ که توسط شرکت ABL Space Systems طراحی شده در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ پرتاب کند.
آمازون برای نخستین بار پروژه کویپر خودرا در سال ۲۰۱۸ معرفی نمود. هدف این پروژه ارسال یک صورت فلکی شامل ۳ هزار و ۲۳۶ ماهواره به مدار نزدیک زمین(LEO) است و هنگامی که این ماهواره ها به آنجا رسیدند، دسترسی به اینترنت را برای مناطق محروم جهان افزایش خواهند داد.
این دو ماهواره ای که آمازون قصد پرتاب آنها را دارد در ارتفاع ۳۶۶ مایلی بالای زمین کار خواهند کرد. تا به امروز شرکت وان وب ۳۲۲ ماهواره پرتاب کرده است و این در حالیست که اسپیس ایکس ۱۷۲۲ ماهواره استارلینک خودرا تا حالا به مدار زمین فرستاده است. هدف شرکت وان وب فراهم کردن دسترسی جهانی به اینترنت پر سرعت و با تاخیر کم است. اگر همه چیز طبق برنامه جلو برود شرکت وان وب تا آخر سال ۲۰۲۱ قادر به اینترنت رسانی به نواحی شمالی کره ی زمین همچون اروپای شمالی، کانادا، آلاسکا، گرینلند و ایسلند خواهد بود.
منبع:

1400/08/11
23:02:44
5.0 / 5
641
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک