URLآیا آهن رباها واقعا می توانند به درمان افسردگی کمک کنند؟

آیا آهن رباها واقعا می توانند به درمان افسردگی کمک کنند؟

کوتاه کننده لینک: تحقیقات و تجربیات استفاده از آهن رباها در درمان افسردگی نشان داده است که تقریباً 90 درصد از بیماران مقاوم به درمان، تسکین را تجربه کرده اند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، ماه گذشته شاهد خبری در مورد تحقیقاتی بودیم که حاکی از آن بود که تحریک مغز با آهنرباها می تواند به از دست رفتن حافظه کمک نماید. حالا یک مطالعه جدید انتشار یافته در مجله آمریکایی Psychiatry نشان داده است که آهنرباها ممکنست به افسردگی نیز کمک کنند.
این تحقیق بر "تحریک مکرر مغناطیسی مغز از راه جمجمه"(rTMS) متمرکز بود. این روش شامل میدان های مغناطیسی است که موقتاً روی سر اعمال می شوند و از سال ۲۰۱۸ توسط سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) تایید شده است. با این وجود تا حالا تنها ۱۴ تا ۳۰ درصد از بیمارانی که این درمان را دریافت کرده اند، کاهش علایم خودرا گزارش کرده اند.
"تحریک مغناطیسی مغز" یا بطور دقیق تر "تحریک مغناطیسی مغز از راه جمجمه" به یک روش تحریک مغناطیسی عصبی گفته می شود که بر روی نواحی کوچک و محدودی از مغز اعمال می شود. در این روش، یک مولد میدان مغناطیسی یا سیم پیچ را در نزدیکی سر بیمار قرار می دهند. این سیم پیچ از طریقِ القای الکترومغناطیسی یک جریان الکتریکی خفیف در ناحیه زیرین خود در مغز بوجود می آورد. سیم پیچ مذکور در عین حال به یک دستگاه ضربان ساز یا محرک متصل است که جریان برق را به آن هدایت می کند.
حالا پژوهشگران دانشگاه "استنفورد" این روش را بهبود بخشیدند تا آنرا بسیار کارآمدتر کنند. این روش جدید که حالا درمان "نوروماژولاسیون استنفورد"(SNT) نامیده می شود، از پالس های مغناطیسی با دوز بالاتری استفاده می نماید که در یک دوره پنج روزه کوتاه تر در مقایسه با برنامه چند ماهه مورد نیاز برای روش "rTMS" ارائه می شود.
گفته می شود که این درمان پنج روزه اثرات حدود هفت ماهه درمان استاندارد "rTMS" را بازسازی می کند و در عین حال از اسکن های MRI برای انتخاب بهترین نقاط ممکن در مغز برای ارائه این پالس های شفابخش استفاده می نماید. بدین سان درمان بصورت تخصصی متناسب با نیازهای هر بیمار ارائه می شود.
"نولان ویلیامز" نویسنده این مطالعه و استادیار روانپزشکی و علوم رفتاری در "استنفورد" اظهار داشت: ما بسیار علاقمند بودیم که مسائل روانپزشکی را در یک موقعیت اضطراری حل نماییم و یک دوره چند روزه درمانی را به بیماران ارائه دهیم. بدین سبب ما راهی برای فشرده سازی این دوره پیدا کردیم.
این مطالعه همین طور شامل یک گروه دارونما بود که شامل بیمارانی بود که فکر می کردند تحریک می شوند، اما فقط پالس ضعیفی دریافت می کردند یا اصلا چیزی در بین نبود.
تا حالا به نظر می آید روش "SNT" نرخ بهبودی حدودا ۹۰ درصدی را بعد از این دوره ۵ روزه درمانی را عرضه کرده است.
همین طور یکی از شرکت کنندگان در این مطالعه گزارش داد که این درمان افسردگی طی سه روز جواب داده و علایم وی کاسته شده است. وی اظهار داشت که این درمان تا مدت ها بعد از اتمام همچنان تاثیر داشت که نشان داده است این درمان جدید دارای اثرات طولانی مدت است.
منبع:

1400/08/10
22:58:02
5.0 / 5
653
تگهای خبر: الكتریكی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک