URLنورا المتروشی از مشكلاتش در راه رفتن به فضا می گوید

هیچگاه تسلیم نشوید!

هیچگاه تسلیم نشوید!

کوتاه کننده لینک هیچگاه تسلیم نشوید!


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نشنال نیوز، این جوان ۲۸ ساله در نخستین روز هفته فضایی اکسپو ۲۰۲۰ دوبی سخنرانی داشت. نکته جالب این است که فضانوردان آمریکایی و ژاپنی هم در این مراسم حضور داشتند.
خانم المتروشی که سابقه تحصیل در رشته مهندسی مکانیک را هم دارد در اوایل سال جاری میلادی به همراه خلبان بالگرد پلیس دوبی "محمد المولا "(Mohammed Al Mulla) به گروه فضانوردان این کشور ملحق شدند.
المتروشی در این زمینه اظهار داشت: در حقیقت من برای اولین گروه از فضانوردان درخواست داده بودم که متاسفانه موفق نشدم. اما در نوبت دوم بخت با من یار بود و این فرصتی شد تا به رویای دوران کودکی ام برسم. مطمئنم که می دانید تخیلات یک کودک چقدر قدرتمند است و در من هم این قدرت موجب شد که بخواهم فضانورد شوم. همانطور که بزرگ می شدم دنبال کردن آن رویا هم برایم جدی تر می شد و به فکر آن بودم که چگونه می توانم آن رویا را به واقعیت تبدیل کنم. من در مورد آنچه که باید انجام می دادم تحقیق کردم. در آن زمان در امارات هیچ برنامه فضانوردی وجود نداشت اما کودکان تمایل ندارند به محدودیت ها توجه نمایند چون که آنها معتقدند همه چیز قابل دستیابی است.
وی افزود: سرانجام در شش دسامبر ۲۰۱۹ اعلام گردید که امارات متحده عربی به دنبال جذب گروه دوم از فضانوردان است.
هزا المنصوری در سال ۲۰۱۹ بعد از رفتن به ایستگاه فضایی بین المللی سوار موشک روسی طی سفری هشت روزه به اولین فضانورد اماراتی تبدیل شد. سلطان النیادی هم پشتیبان وی در این ماموریت بود. هر دوی آنها آموزش یک ساله خودرا در مرکز فضایی جانسون ناسا در هوستون به انتها رسانده بودند.
خانم المتروشی و آقای المولا هم آموزش خود در حوزه یادگیری زبان روسی، یادگیری نحوه انجام پیاده روی فضایی و تسلط بر سیستم های ایستگاه فضایی بین المللی را در ماه ژانویه و در هوستون آغاز خواهند کرد.
خانم المتروشی همین طور درباره برخی چالش هایی که در مراحل انتخاب با آن روبه رو شده بود هم صحبت کرد.
او در این زمینه اظهار داشت: ابتدا چند مصاحبه آنلاین اجرا شد. فکر می کنم در این بخش کمی بدشانسی آوردم چون که دوربین های افرادی که با من مصاحبه می کردند کار نمی کرد بدین سبب صحبت با صفحه خالی کمی برایم ناخوشایند بود. بخش دوم شامل آزمایشات پزشکی عمومی و پیشرفته بود و طی آن نامزدها تحت آزمایشات کور رنگی و اسکن قرار گرفتند. من می توانستم صدای پمپاژ خونم را بوسیله سیاهرگ گردن خود بشنوم. شنیدن آن واقعا جالب و عجیب بود.
وی ادامه داد: مصاحبه های نهایی برای من بسیار جالب تر بود چون که طی آن با فضانوردان اماراتی و ناسا ملاقات کردم. نمی دانستم که المنصوری، دکتر النیادی و فضانوردان آمریکایی مانند جسیکا میر و آن مک کلین با من مصاحبه خواهند کرد.
خانم المتروشی اظهار داشت: در آن زمان من تحت تأثیر قرار گرفتم چونکه واقعا می خواستم شبیه آن فضانوردان شوم. هیچگاه فکر نمی کردم که به این زودی با آنها ملاقات کنم. در طول مصاحبه نمی توانستم جلوی لبخندم را بگیرم. بعد از مصاحبه ها و معاینات آمادگی جسمانی سرانجام دو عضو جدید از فضانوردان اماراتی انتخاب شدند. بسیار خوشحال بودم. این رویایی بود که من از ۵ یا ۶ سالگی در سر می پروراندم. تیم فضانوردان از دو نفر به چهار نفر افزوده شد و همه ما پیشینه های مختلفی داشتیم.
هنوز زمان رفتن خانم المتروشی به فضا معین نیست اما او و آقای المولا بعد از اتمام آموزش ۳۰ ماهه در ناسا، برای ماموریت های آینده واجد شرایط خواهند بود. در صورت انتخاب هم این فضانوردان باید آموزش های مخصوص ماموریت خود که ممکنست یک سال به طول بیانجامد را هم بگذرانند.
منبع:

1400/07/28
10:05:33
5.0 / 5
600
تگهای خبر: آزمایش , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان كوتاه كننده لینك
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک