URLآزمایش چرخش در ایستگاه فضایی بین المللی بعلاوه فیلم

آزمایش چرخش در ایستگاه فضایی بین المللی بعلاوه فیلم

کوتاه کننده لینک آزمایش چرخش در ایستگاه فضایی بین المللی +فیلم


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آژانس فضایی اروپا، "تیم پیکه" (Tim Peake)، فضانورد "آژانس فضایی اروپا" (ESA) طی یک ویدئو تلاش کرده است تا این مورد را بررسی کند که آیا می تواند خویش را در "ایستگاه فضایی بین المللی" (ESA) در حالت گیجی قرار دهد. همکار وی، "تیم کوپرا" (Tim Kopra)، فضانورد ناسا هم به وی در چرخش کمک می نماید.
پیکه در این ویدئو می گوید: فضانوردان بعد از رسیدن به فضا معمولاً در ۲۴ ساعت نخست، احساس ناراحتی می کنند. آنها احساس سرگیجه، سر در گمی و گاهی تهوع را تجربه می کنند. این مورد باید با "سیستم دهلیزی" (Vestibular System) در ارتباط باشد. مایع درون گوش میانی، در شرایط ریزگرانش به جریان می افتد و بنابراین مغز، سیگنال های متفاوتی را نسبت به آنچه که چشم ها می بینند، دریافت می کند. بعد از گذشت ۲۴ تا ۴۸ ساعت، مغز بیشتر بر اطلاعات دریافت شده از چشم ها تکیه می کند. هنگامی که چنین اتفاقی رخ می دهد، مغز بهتر می تواند با جهت های متفاوت سازگار شود. بدین ترتیب، احساس سرگیجه و تهوع از بین می رود. فضانورد در این شرایط می تواند خویش را در همه جهات بچرخاند و مشکلی برای او پیش نخواهد آمد چونکه مغز می تواند خویش را با همه شرایط سازگار کند.
پیکه ادامه می دهد: من می خواهم یک آزمایش سریع انجام دهم تا ببینم که آیا می توانم حالت سرگیجه را برای خود ایجاد کنم و بعد از ایجاد این حالت، با چه سرعتی می توانم به بازیابی حالت خود بپردازم و این حالت چقدر برای من ناخوشایند خواهد بود. تیم کوپرا به من کمک می نماید تا بچرخم. این چرخش روی زمین، احساس ناخوشایندی را به همراه دارد. باید ببینیم اینجا چطور می رود.
پیکه بعد از این صحبت ها چرخش را با کمک کوپرا آغاز می کند. او طی چرخش، احساس بدی ندارد و از کوپرا می خواهد که سرعت چرخاندن را بیشتر کند. بعد از مدتی، پیکه می گوید که احساس می کند فشار در بالای سر او رو به افزایش است اما این موضوع، احساس بدی را برای او به همراه ندارد و سرگیجه را احساس نمی نماید. تمرکز کردن روی اجسام برای او سخت شده چونکه سرعت چرخش او بالا است اما همچنان احساس بدی ندارد. پیکه باور دارد که اگر این آزمایش روی زمین انجام می شد، احساس واقعا بدی را برای او به همراه داشت.
سپس پیکه از کوپرا می خواهد تا چرخش را متوقف نماید. او بمحض توقف، احساس سرگیجه دارد اما این سرگیجه به سرعت متوقف می شود. پیکه می گوید که احساسی کاملا طبیعی دارد.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/04/25
23:54:05
5.0 / 5
668
تگهای خبر: آزمایش , دانلود , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک