URLكمبود تراشه احیای اقتصاد جهانی را دشوار می كند

كمبود تراشه احیای اقتصاد جهانی را دشوار می كند

به گزارش کوتاه کننده لینک بررسی های اداره ملی آمار انگلیس نشان داده است کمبود جهانی تراشه که به دنبال شیوع کرونا و تعطیلی کارخانه ها رخ داد احیای اقتصاد جهانی را تهدید می کند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از زد دی نت، اداره مورد اشاره اخطار داده که کمبود تراشه رشد تولید ناخالص داخلی انگلیس را با مشکل مواجه کرده و برای حل این مشکل باید افزایش تولید انواع نیمه هادی برنامه ریزی شود.
بر طبق برآوردهای اداره ملی آمار انگلیس تولید ناخالص داخلی این کشور در ماه می سال ۲۰۲۱ تنها ۰.۸ درصد رشد کرده که بخش عمده این مسئله ناشی از محدودیت های در ارتباط با ویروس کرونا است و این رقم در مقایسه با ماه های قبلی که تولید ناخالص داخلی انگلیس تا ۲.۴ درصد هم افزایش پیدا کرده بود، ناچیز است.
اگر چه شاخصهای در ارتباط با مسکن و خدمات غذایی در انگلیس تا ۳۷ درصد رشد داشته، اما این رقم در حوزه حمل و نقل تا ۱۶.۵ درصد رشد منفی داشته و علت این مسئله کمبود تراشه هایی است که برای تأمین برق تجهیزات الکترونیکی شبکه های حمل و نقل در خودرو های مدرن مورد استفاده قرار می گیرند.
پیش از این جامعه تولیدکنندگان و معامله گران محصولات موتوری انگلیس هم گزارشی را منتشر نموده و اعلام نموده بود خودروسازان در انگلیس در سال ۲۰۲۰ کمتر از نصف سال ۲۰۱۹ که کرونا هنوز همه گیر نشده بود، خودرو تولید کرده اند. انتشار کرونا و افزایش دورکاری تقاضا برای خرید انواع کامپیوتر و گوشی را افزایش داده، ولی تولید تراشه و نیمه هادی های مورد نیاز برای تولید این کالاها به دلیل تعطیلی کارخانه های سازنده کاهش یافته و معلوم نیست این مشکل چه زمانی برطرف شود.


منبع:

1400/04/23
19:30:01
5.0 / 5
658
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک