URLتهیه تصاویر 3 بعدی توسط میكروسكوپ ها 100 بار سریع تر شد

تهیه تصاویر 3 بعدی توسط میكروسكوپ ها 100 بار سریع تر شد

محققان برای تهیه تصاویر سه بعدی از سلول ها در لحظه و به صورت فوری، میکروسکوپ ها را بهینه می کنند و از آینه های چرخان برای این کار استفاده می نمایند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، آنچه میتوان با استفاده از تصاویر دو بعدی در مورد سلول ها آموخت، با محدودیت مواجه می باشد، اما ایجاد تصاویر سه بعدی با وجود این که چیزهای بیشتری به ما می نمایاند، روندی طولانی است.
حالا دانشمندان دانشگاه "تگزاس ساوث وسترن"(UT Southwester) دستگاه جدید، ساده و مقرون به صرفه ای ساخته اند که می تواند تصاویر چند زاویه ای را ثبت کند و می تواند با همین میکروسکوپ های آزمایشگاهی موجود سازگار شود.
این تیم می گوید چاره آنها که شامل قرار دادن یک واحد متشکل از دو آینه چرخان در مقابل دوربین میکروسکوپ است، ۱۰۰ برابر سریع تر از تبدیل سنتی تصاویر دو بعدی به سه بعدی است.
هم اکنون، این فرایند شامل جمع آوری صدها عکس از یک نمونه است که سپس در یک برنامه نرم افزاری گرافیکی بارگذاری می شود و سپس محاسبات روی آن انجام می شود تا سه بعدی شود. این دو مرحله حتی با وجود یک کامپیوتر قدرتمند هم وقت گیر است. اما محققان دریافتند که با استفاده از این دستگاه نوری جدید می توانند این فرایند را دور بزنند.
"ریتو فیولکا" استادیار گروه بیوانفورماتیک این دانشگاه اظهار داشت: ما فهمیدیم که این روش می تواند بیشتر از از یک روش تسهیل تهیه تصاویر سه بعدی باشد و می تواند بر روی انواع دیگر میکروسکوپ ها هم کار کند.
این تیم با استفاده از میکروسکوپ اصلاح شده خود از یون های کلسیم حامل سیگنال های بین سلول های عصبی در یک ظرف کشت آزمایشگاهی تصویربرداری کرد و همینطور سیستم گردش خون جنین گورخرماهی را بررسی کرد.
آنها همینطور به سرعت از سلول های سرطانی درحال حرکت و قلب درحال تپش گورخرماهی تصویربرداری کردند.
منبع:

1400/04/15
22:41:11
5.0 / 5
684
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک