URLچتر نجات مریخ نورد اگزومارس به مشكل خورد بعلاوه فیلم

چتر نجات مریخ نورد اگزومارس به مشكل خورد بعلاوه فیلم

به گزارش کوتاه کننده لینک سخت ترین بخش ارسال سطح نورد به مریخ سفر آن در دل فضا نیست بلکه فرود آرام آن روی سطح این سیاره است و این کار با چتر نجات امکان پذیر است. آژانس فضایی اروپا فیلمی از آزمایش چتر نجات مریخ نورد خود منتشر نموده است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از دیجیتال ترندز، جو سیاره ی سرخ استفاده از چتر نجات را دشوار می کند و بنابراین است که در مأموریت های سفر به مریخ از چترنجات های پیشرفته و بسیار بزرگ استفاده می شود تا به کمک آن سطح نوردها به آرامی روی مریخ فرود بیایند.
آژانس فضایی اروپا و سازمان فضایی فدرال روسیه مریخ نورد اگزومارس(ExoMars) را در سال ۲۰۲۲ به مریخ خواهند فرستاد. آنها اخیرا آزمایش در ارتفاع بالای چترنجات این مریخ نورد را به انجام رسانده اند. در این آزمایش مشکلاتی هم رخ داد و یکی از دو چتر نجات صدمه دید. تیم این مریخ نورد درحال بررسی داده ها هستند و امیدوارند این مشکل تا انجام آزمایش بعدی حل شود.
آژانس فضایی اروپا دو آزمایش در تاریخ های ۲۴ و ۲۵ ژوئن انجام داد و این چتر نجات را تا ارتفاع ۲۹ کیلومتری به وسیله ی یک بالن هلیومی بالا برد و رها کرد در حالیکه شبیه ساز مریخ نورد با اندازه و وزن یکسان به آن متصل بود.
این چتر دو بخش دارد: بخش اولیه ۱۵ متری که مادامی که مریخ نورد با سرعت فراصوت درحال حرکت است باز می شود و یک بخش ۳۵ متری که به کاهش سرعت مریخ نورد کمک می نماید.
تیری بلانکوآرت(Thierry Blancquaert) رهبر برنامه اگزومارس می گوید: ما خوشحالیم که اعلام نماییم بخش اول به خوبی کار می کند. ما یک چتر ماوراء صوت داریم که می تواند به مریخ سفر کند.
وی در ارتباط با مشکل بوجود آمده برای بخش دوم اضافه کرد: عملکرد چترنجات دوم خیلی خوب نبود اما بهبود یافته بود. بعد از خارج شدن آرام آن از کیسه، ما شاهد جدا شدن غیرمنتظره این چتر بودیم که احیانا به این مفهوم است که سایبان اصلی چتر در قسمت های خاصی تحت فشار بیشتری قرار گرفته است. با این وجود ماژول کاهش ارتفاع در وضعیت خوبی قرار داشت.
این گروه امیدوارند تا ماه اکتبر یا نوامبر که آزمایش بعدی را انجام خواهند داد این مشکل را حل کنند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/04/14
10:45:49
5.0 / 5
747
تگهای خبر: آزمایش , چت , دانلود , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک