URLایجاد اولین جنین كامل موش از سلول های بنیادی

ایجاد اولین جنین كامل موش از سلول های بنیادی

به گزارش کوتاه کننده لینک دانشمندان موفق شدند یک جنین کامل موش با یک قلب تپنده را از سلول های بنیادی در آزمایشگاه ایجاد کنند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، یک مطالعه جدید، جزئیات رشد تقریباً کامل یک جنین موش همراه با عضلات، رگ های خونی و یک قلب تپنده کوچک را که در یک آزمایشگاه از سلول های بنیادی رشد داده شده، شرح داده است.
این تحقیق پیچیده ترین ایجاد و پرورش جنین در یک ظرف آزمایشگاهی تا به امروز است که نوآوری های اساسی جدیدی را در راه رشد اعضای بدن انسان در آزمایشگاه عرضه می دهد.
این مطالعه جدید از دل آزمایشگاه "تیسه"(Thisse) در دانشکده پزشکی دانشگاه "ویرجینیا" بیرون آمده است. این دانشمندان به سرپرستی "کریستین" و "برنارد تیسه" سال ها در تلاش بوده اند تا راهی برای ایجاد جنین های زنده از سلول های بنیادی پیدا کنند.
بدیهی است که ایجاد یک جنین در یک ظرف آزمایشگاهی از سلول های بنیادی روندی ساده نیست. چندین نوع مختلف از سلول های بنیادی مورد نیاز است و سپس هدایت آن سلول ها به سمت یک ساختار سازمان یافته و صحیح در لحظات مناسب چالش برانگیز است.
این آزمایشگاه طی چند سال قبل بر موانع مختلف غلبه کرده است و در ابتدا جنین گورخر ماهی را پیش از حرکت به سمت پستانداران پیچیده تر بوجود آورده است.
"کریستین تیسه" توضیح می دهد که این موفقیت شامل ایجاد نخستین جنین پستاندار به این پیچیدگی است که تنها از سلول های بنیادی ساخته شده است.
وی اظهار داشت: ما راهی یافته ایم که به سلول های بنیادی برای شروع رشد جنین دستور می دهد. در پاسخ به این دستورالعمل کنترل شده، سلول ها طی فرآیندی به جنین تبدیل می شوند. آنچه شگفت آور است این است که ما با این روش می توانیم انواع بافت هایی را که در یک جنین موش واقعی وجود دارد، ایجاد نماییم.
هدف اصلی این تحقیق، پرورش اندام های عملکردی انسان برای پیوند است. این مقاله نشان داده است که این موفقیت جدید با نشان دادن این که میتوان از راه کنترل مناسب رشد سلول های بنیادی به سازماندهی بافتی پیچیده دست یافت، ما را به این هدف یک قدم نزدیکتر می کند.
این مطالعه جدید در مجله Nature Communications انتشار یافته است.
منبع:

1400/04/11
16:40:04
5.0 / 5
535
تگهای خبر: آزمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک