URLرونمایی از بادگیر دریایی ۳۰۰ متری!

رونمایی از بادگیر دریایی ۳۰۰ متری!

به گزارش کوتاه کننده لینک یک شرکت نروژی مبادرت به طراحی یک توربین بادی جدید و عجیب کرده است که مانند یک بادگیر عمل می کند و ۳۰۰ متر ارتفاع دارد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک شرکت نروژی به نام "گرین تک"(Greentech) اخیرا از مجموعه توربین های بادی شناور خود با طول ۱۰۰۰ فوت(۳۰۴ متر) رونمایی کرده است.
این نوآوری در تولید انرژی های تجدیدپذیر که "بادگیر"(Wind Catcher) نامیده می شود، می تواند برای تأمین انرژی حدود ۸۰ هزار خانه استفاده گردد.
این شرکت اعلام نموده است که با راه اندازی این توربین های بادی جدید میتوان سالیانه پنج برابر بزرگترین توربین های بادی مستقل جهان انرژی تولید کرد. نه تنها این، بلکه اگر در مقیاس وسیع تر استفاده شود، می تواند هزینه های تولید انرژی از باد را برای رقابت با برق سنتی کم کند.
"بادگیر" شامل یک قاب بزرگ فلزی با بیشتر از ۱۰۰ توربین کوچک است که روی آن سوار شده است. کل این قاب فلزی روی یک سکوی شناور بزرگ قرار می گیرد.
بر مبنای اعلام شرکت سازنده، فقط یکی از این بادگیرها ۲.۵ برابر بزرگترین توربین بادی ۱۵ مگاواتی جهان معروف به "Vestas V۲۳۶" قدرت دارد. همینطور با عنایت به تیغه های توربین کوچک تر، این بادگیر در سرعت های بالاتر وزش باد با سرعت ۱۱ تا ۱۲ متر بر ثانیه عملکرد بسیار بهتری دارد.
این بادگیر همینطور می تواند افزایش ۵۰۰ درصدی در تولید سالانه انرژی ایجاد نماید که برای تأمین انرژی ۸۰ هزار خانه کافی خواهد بود.
توربین های کوچک این بادگیر همینطور مزیت عدم نیاز سیستم به اجزای منفرد بزرگ را به همراه دارد که به این مفهوم است که ساخت، نصب و نگهداری این توربین ها آسان تر است. همینطور با استفاده از سکوی شناور، اغلب کار نصب و نگهداری بدون احتیاج به جرثقیل یا کشتی های مخصوص قابل انجام است.
شرکت "گرین تک" همینطور این ادعای جسورانه را مطرح می کند که این بادگیر از ۵۰ سال عمر مفید برخوردار می باشند. این در شرایطی است که توربین های بادی معمولی۳۰ سال عمر مفید دارند.
طبق اعلام این شرکت، این بادگیرها برای تولید و استقرار آماده هستند.
هنوز اطلاعات بیشتری در مورد این بادگیرها منتشر نشده است، اما نوید پیشرفت مهیجی را در فناوری های انرژی تجدیدپذیر می دهند.
منبع:

1400/03/20
00:25:44
5.0 / 5
508
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک