URLبرای دومین بار؛

شركتهای دانش بنیان به ارمنستان می روند

شركتهای دانش بنیان به ارمنستان می روند

کوتاه کننده لینک: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود هیاتی فناور و دانش بنیان تیرماه سال جاری به کشور ارمنستان سفر می کنند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، بیش از ۳۰ شرکت ایرانی بهمن ماه سال قبل با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفائی به کشور ارمنستان سفر کردند. این اتفاق زمینه ساز توسعه تبادلات فناورانه میان شرکت های دانش بنیان ایرانی و فناوران این کشور شد.
گسترش تعاملات دو جانبه میان ایران و ارمنستان بسیار راهبردی و مهم است. چون بازار این کشور ظرفیت بالایی برای پذیرش شرکت های دانش بنیان و خلاق دارد و تبادلات تجاری با ارمنستان می تواند نقشی موثر در توسعه روابط دوجانبه داشته باشد. رابطه دیرینه و چندین هزار ساله ایران و ارمنستان، مزیت و فرصتی است که با بهره بردن درست از آن می توان بازاری پرسود و باارزش برای محصولات فناورانه ایرانی ایجاد کرد.
بر همین اساس و بعد از سفر ۴ روزه شرکت های دانش بنیان ایرانی به این کشور، ۷ تا ۱۰ تیرماه سال جاری نیز هیاتی تجاری و فناور با حضور رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری عازم این کشور می شوند تا زمینه تعاملات دو جانبه و همکاریهای فناورانه دو کشور بیشتر از گذشته برقرار شود.
برگزاری دومین نشست میان شرکت های دو کشور، ملاقات با مقامات اقتصادی ارمنستان و بازدید از زیرساخت های صنعتی آن کشور همچون برنامه های این سفر خواهد بود


منبع:

1400/03/05
23:20:14
5.0 / 5
590
تگهای خبر: شركت , صنعت , فناوری , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک