URLبا انعقاد تفاهم نامه ای محقق می شود؛

توسعه فناوری های شهری توسط استارت آپ ها

توسعه فناوری های شهری توسط استارت آپ ها

به گزارش کوتاه کننده لینک در حاشیه نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۱تفاهم نامه همکاری در جهت پشتیبانی از استارت آپ ها و شرکتهای دانش بنیان حوزه شهری منعقد شد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از مهر، افتتاحیه دهمین نمایشگاه اینوتکس۲۰۲۱، با حضور علی صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس برگزار گردید.
در این مراسم ۳ تفاهمنامه همکاری با هدف حمایت و تقویت شرکتهای دانش بنیان و استارت اپها منعقد شد.
یک تفاهمنامه بین پارک فناوری پردیس و سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران منعقد شد. این تفاهمنامه در جهت پشتیبانی از استارت آپ ها و شرکتهای دانش بنیان حوزه شهر هوشمند است.
این تفاهمنامه توسط اکبر قنبرپور معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس و محمد فرجود مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به امضا رسید.
بر اساس این تفاهمنامه، شهرداری از ظرفیت های شرکتهای دانش بنیان برای ایجاد شهر هوشمند بهره خواهد برد.
فرجود در این مراسم با اشاره به اینکه ما قبل از اینها تفاهمنامه با پارک منعقد کردیم که امروز یه قرار داد تبدیل شد.
اکبر قنبرپور هم در خطاب به معاون علمی و فناوری اظهار داشت: ما قول امضای قرارداد هم سرمایه گذاری با حجم ۵۰۰ میلیارد تومان تا انتهای عمر دولت را به شما داده بودیم که این میزان تابحال به ۴۰۰ میلیارد تومان رسیده و تا پیش از آخر دولت ۵۰۰میلیارد تومان محقق می شود.
تفاهم نامه دیگری هم بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یک بانک منعقد شد.
در این مراسم اسفندیاری معاون جذب سرمایه معاونت علمی اظهار داشت: جذب سرمایه از راه بانک ها یکی از مأموریت های ما بوده است.
وی افزود: تابحال میزان جذب سرمایه از بانک توسط شرکتهای دانش بنیان۱۷ میلیارد تومان بوده که این میزان در سال ۹۹ به ۳۲ میلیارد تومان رسیده است.
از دیگر تفاهمنامه هایی که در این مراسم منعقد شد تفاهمنامه بین یک شتابدهنده و مرکز شتابدهی فناوری و نوآوری پارک پردیس است.
این تفاهمنامه بین مهدی عظیمیان رئیس مرکز شتابدهی نوآوری پارک پردیس و پارسا عباسی مدیر عامل این شتابدهنده منعقد شد.
مهدی عظیمیان با اشاره به اینکه یکی از چالش های شرکتهای دانش بنیان، جذب سرمایه است، اظهار داشت: ریسک سرمایه گذاری در حوزه فناوری بالاست ازاین رو احتیاج به سرمایه گذاری دارند.


منبع:

1400/02/29
12:49:16
5.0 / 5
823
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک