URLشناسایی دارویی جدید برای درمان كرونا

شناسایی دارویی جدید برای درمان كرونا

پژوهشگران دانشگاه ˮای اند امˮ تگزاس در مطالعه اخیر خود اظهار کرده اند یک داروی قلب مورد تأیید فدرال تأثیر قابل توجهی در تداخل ورود کروناویروس سندرم حاد تنفسی 2 به سلول انسانی میزبان نشان داده است.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، داروی"بپریدیل"(bepridil) که با نام تجاری "واسکور"(Vascor) شناخته می شود هم اکنون توسط سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA) برای درمان آنژین قلبی تأیید شده است.
پروفسور "ونش ری لو"(Wenshe Ray Liu) از دانشگاه ای اند ام تگزاس و پروفسور "چین تی کینت سنگ"(Chien-Te Kent Tseng) از دانشکده پزشکی دانشگاه تگزاس پژوهشگران ارشد این مطالعه هستند.
لو اظهار داشت: هم اکنون فقط یک دارو به نام رمدسیویر دردسترس است و تاثیر کمی بر بهبود حال بیماران مبتلا به کووید-۱۹ دارد و ویروس ممکنست به آسانی از دست آن فرار کند بدین سبب یافتن داروهای جایگزین ضروری می باشد. گروه ما بیش از ۳۰ داروی مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا و سازمان دارویی اروپا را بررسی کرد تا توانایی آنها در جلوگیری از ورود کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ به سلول های انسانی را بسنجد. این مطالعه نشان داد که بپریدیل بیشترین پتانسیل را برای درمان کووید-۱۹ دارد.
مطالعه پژوهشگران حالا در سایت مجله(PNAS) دردسترس است و برای چاپ در تاریخ ۹ مارس برنامه ریزی شده است.1399/12/05
14:11:38
0.0 / 5
586
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک