URLبرگزیده جشنواره خوارزمی مطرح كرد

۲ مانع پیشرفت شركتهای دانش بنیان

۲ مانع پیشرفت شركتهای دانش بنیان

به گزارش کوتاه کننده لینک برگزیده جشنواره بین المللی خوارزمی با اشاره به 2 مانع پیشرفت شرکتهای دانش بنیان اظهار داشت: رقابت با بخش دولتی و تغییر قوانین از موانع اصلی پیشرفت شرکتهای دانش بنیان شمرده می شود.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از مهر، عبدالرضا یعقوب زاده مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده ونتیلاتور مراقبت های ویژه بزرگسالان و اطفال و برگزیده سی و چهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی امروز در مراسم تقدیر از برگزیدگان خوارزمی که به صورت آنلاین در وزارت علوم برگزار شد، اظهار داشت: اگر در ایران نگاهی به آینده داریم و درصدد هستیم که کشوری پیشرفته از نظر صنعتی داشته باشیم منطقاً چاره ای جز اینکه شرکت های بزرگ صنعتی مبتنی بر تحقیقات لوکوموتیو صنعت شوند و شرکتهای کوچک تر را هدایت کنند نداریم.
وی با اعلان اینکه تا حالا رشدهایی در شرکتهای صنعتی داشته ایم، اشاره کرد: اما باید وضعیت این شرکتها از وضع موجود بهتر شود و این پتانسیل در کشور ما به خوبی وجود دارد.
یعقوب زاده عنوان کرد: پتانسیل کشور ما معادن و عامل خارجی نیست بلکه همین جوانان و پژوهشگران کشور هستند که باید این جوانان را در کشور نگه داریم و با حمایت های مادی و معنوی نگذاریم از کشور بیرون بروند. باید بتوانیم برای این پژوهشگران پروژه های خوب تعریف نماییم.
به گفته وی، حالا در وضعیتی هستیم که تعدادی از این جوانان توانسته اند با اقداماتشان در کشور، همه دنیا را شگفت زده کنند.
وی با تاکید بر اینکه باید دغدغه مسئولان نگه داشتن این جوانان باشد، اظهار داشت: نباید بگذاریم این جوانان از کشور بیرون بروند و همیشه از مسئولان خواسته ایم اقداماتی در امتداد ایجاد انگیزه جوانان انجام دهند که در کشور بمانند.
وی با تاکید بر اینکه رصد این جوانان کار سختی نیست، اظهار داشت: میزان رفتن و ماندن جوانان کشور نشان از این است که چقدر توانسته ایم بستر برای آنها فراهم نماییم که پیشرفت کنند یا مزاحم آنها بوده ایم که بروند.
یعقوب زاده با اعلان اینکه البته خیلی از این افراد که رفته اند پشیمان هستند اما روی بازگشت را ندارند، اظهار داشت: تغییر قوانین از عواملی است که موجب عدم پیشرفت شرکتهای دانش بنیان می شود؛ هم اکنون قانون معافیت های مالیاتی همچون قوانین است که به وجود آمده و شرکتها از آنها بهره می برند اما امسال این قانون در حال تغییر است.
وی اضافه کرد: همین طور بخش خصوصی باید انگیزه های کافی را برای رقابت داشته باشد و اگر بخش دولتی بخواهد با انتقال تکنولوژی و واردات محصولاتی که توانایی تولید آن در شرکتهای دانش بنیان وجود دارد می تواند انگیزه پژوهشگران کشور را کمتر کند.
وی اضافه کرد: در حقیقت این اقدام بخش دولتی مانع، سونامی و عامل ضد انگیزه بزرگ برای شرکتها است که نباید این اتفاق بیافتد.


منبع:

1399/11/19
23:59:10
0.0 / 5
614
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک