URLتولید بلندگوی كاغذی با چاپگر

تولید بلندگوی كاغذی با چاپگر

به گزارش کوتاه کننده لینک محققان آلمانی موفق به تولید بلندگوهای کاغذی شده اند که بسیار فشرده، سبک و نازک هستند و با استفاده از چاپگرهای عادی تهیه می شوند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از نیواطلس، این بلندگوها را می توان به صورت حلقه های دایره ای شکل بزرگ درآورد و از سقف آویزان کرد یا به شکل های دیگر در نقاط مختلف نصب کرد. هزینه تولید این بلندگوها هم بسیار پایین است.
قطعات الکترونیک باریک این بلندگوها بر روی صفحات کاغذی چسبانده می شوند و صدا از راه همین قطعات پخش می شود. برای تولید قطعات مورد اشاره از دو لایه از پلیمرهای ارگانیک رسانا استفاده شده که مانند الکترودهای عادی عمل می کنند. یک لایه پیزوالکتریک هم بین این دو لایه قرار گرفته که سبب لرزش دو لایه دیگر و ایجاد صوت می شود.
روند چاپ بلندگو با استفاده از این چاپگرهای سه بعدی سریع و ساده و محصول نهایی از انعطاف زیادی برای تا زدن به منظور تشکیل شکل های هندسی مختلف برخوردار می باشد. وزن این بلندگوها که در رنگ های مختلف قابل تولید هستند از ۱۵۰ گرم فراتر نمی رود.
طول این بلندگوها تقریباً ۴ متر است و در عمل دارای ۵۶ بلندگوی متعارف هستند که قرار گرفتن آنها به شکل دایره ای باعث انتشار صوت به صورت ۳۶۰ درجه می شود. بلندگوهای مورد اشاره در موزه ها، صنعت تبلیغات، نمایشگاه های تجاری و غیره قابل استفاده هستند.


منبع:

1399/11/14
12:06:27
0.0 / 5
692
تگهای خبر: تولید , صنعت , محصول , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک