URLعكس روز ناسا

یك لحظه رویایی بعلاوه فیلم

یك لحظه رویایی بعلاوه فیلم

کوتاه کننده لینک: ناسا بتازگی در حساب کاربری خود در اینستاگرام ویدیویی از اولین پیاده روی فضایی فضانوردان در سال 2021 منتشر نمود.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا، "مایکل هاپکینز"(Michael Hopkins) مهندس پرواز ماموریت "اکسپدیشن-۶۴" و یکی از دو فضانوردی که هفته گذشته پیاده روی فضایی انجام دادند بعد از انجام این عملیات درباره این پیاده روی فضایی اظهار داشت: یکی از آن رویدادهایی است که در رویا می توانید تصور کنید.
دو فضانورد ناسا به اسامی "ویکتور گلاور" و مایک هاپکینز" نخستین راهپیمایی فضایی سال ۲۰۲۱ را در ۲۷ ژانویه انجام دادند و امروز دوشنبه، ۱ فوریه ۲۰۲۱، دومین پیاده روی فضایی سال ۲۰۲۱ را انجام می دهند.
دومین پیاده روی فضایی برای اتمام ماژول کلمبوس آژانس فضایی اروپا(ESA) و ارتقای دو بخش آن و آماده کردن خرپای سمت چپ ایستگاه فضایی برای ارتقای سیستم برق در آینده انجام می شود. بعد از اتمام به روزرسانی ها در ماژول کلمبوس، هاپکینز و گلاور قلاب ثابت آویزان(grapple fixture bracket) را که در سمت چپ خرپا قرار دارد را برای آماده سازی سیستم برق در آینده، خواهند برداشت.
ناسا در این زمینه نوشت: ساعات خودرا تنظیم کنید. ساعت ۷ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی(۱۵: ۳۰ به وقت تهران) هاپکینز و گلاور از ایستگاه فضایی بین المللی خارج خواهند شد. این پیاده روی فضایی ۶.۵ ساعته در حدود ۲۵۴ مایلی بالاتر از زمین بمنظور ارتقا بخش خارجی آزمایشگاه مداری صورت خواهد گرفت.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/11/14
02:17:34
0.0 / 5
712
تگهای خبر: آزمایش , دانلود , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک