URLرئیس جهاد دانشگاهی

راه اندازی یك رام قطار ملی تا آخر اسفند

راه اندازی یك رام قطار ملی تا آخر اسفند

به گزارش کوتاه کننده لینک رئیس جهاددانشگاهی از امکان تولید داخل قطارهای مترو در تمام شهرهای کشور اطلاع داد و اظهار داشت: امیدوار هستیم که کل یک رام قطار تا آخر اسفند راه اندازی شود.حمیدرضا طیبی در مورد آخرین وضعیت قطار ملی به خبرنگار مهر اظهار داشت: پروژه طراحی ساخت یک رام قطار ۷ واگنه ملی با حمایت معاون علمی و فناوری به شرکت متروی تهران با مدیریت شرکت مترو در حال انجام می باشد.
وی اضافه کرد: در این پروژه ساخت کامل سیستم رانش قطار مترو شامل سیستم کنترل مرکزی یا TCMS سیستم برق فشار قوی، سیستم کنترل دور موتور، CMCN، سیستم تأمین برق مصرفی داخل مترو (ACM )، مقاومت ترمزی، الکتروموتور تراکنش و گیربکس توسط جهاد دانشگاهی صورت می گیرد.
طیبی با اشاره به اینکه سیستم رانش به لحاظ تکنولوژی، پیشرفته ترین بخش قطارهای مترو است و به شکلی مغز، اعصاب و ماهیچه های قطار مترو به حساب می آید که هزینه ساخت آن حدود ۳۰ تا ۳۳ درصد قیمت یک واگن است، اظهار داشت: پیشرفت پروژه سیستم رانش حدود ۸۴ درصد به صورت کلی است و خیلی از قطعات تحویل کارفرما شده است.
به گفته رئیس جهاد دانشگاهی البته به دلیل مشکلات شرکت مترو در تأمین سهم مالی خودش در پروژه بخش عمده منابع مالی مورد نیاز سیستم رانش تاکنون توسط خود جهاد دانشگاهی به صورت قرض تأمین شده است.
طیبی تصریح کرد: به دلیل تأخیرات ناشی از کرونا و همینطور تأمین بعضی از قطعات از خارج کشور، ان شاءالله مقرر است ۳ واگن در ۲۲ بهمن و کل یک رام قطار تا آخر اسفند راه اندازی شود. در این پروژه هدف نهایی ساخت داخل به میزان ۸۵ درصد است و باوجود مشکل در تأمین منابع مالی، کرونا و تحریم، پروژه پیشرفت خوبی داشته است.
وی اضافه کرد: هماهنگ شده که بعد از اتمام قسمت های موفقیت آمیز این قطار با تأمین منابع لازم، ۱۰۵ واگن در فاز اول و ۳۱۵ واگن دیگر در فازهای بعدی ساخته شود.
به گفته طیبی، با اجرای موفق این پروژه، فناوری طراحی و ساخت واگن های مترو در کشور به دست آمده و با تأمین منابع مالی و انجام برنامه ریزی و تقسیم کار مناسب، واگن های خطوط متروی کلانشهرهای کشور به صورت کامل در داخل قابل تأمین هستند.
وی در مورد صرفه جویی ارزی برای تولید واگن های قطار مترو اظهار داشت: با به انتها رسیدن پروژه و اطلاع از میزان ارزبری کلیه قسمت های پروژه می توان به صورت دقیق در مورد صرفه جویی ارزی اظهار نظر کرد.


منبع:

1399/11/03
22:19:44
0.0 / 5
641
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كوتاه كننده لینك
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک