URLبه دلیل خاموش شدن موتورها؛

آزمایش موشك ناسا با شكست مواجه گردید

آزمایش موشك ناسا با شكست مواجه گردید

به گزارش کوتاه کننده لینک ناسا قسمت مرکزی موشک SLS را آزمایش کرد که طی آن قرار بود موتورهای موشک به مدت ۴۸۵ ثانیه روشن بمانند. اما موتورها اندکی بعد از ۶۰ ثانیه خاموش شدند و آزمایش زودتر از موعد به پایان رسید.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از اسپیس، ناسا قسمت مرکزی موشک جدید و بزرگ SLS را صبح امروز آزمایش کرد. اما به علت خاموش شدن بوستر موتور زودتر از زمان معین، آزمایش سریع تر از برنامه ریزی ها به پایان رسید. این موشک در مقر اسپیس استنیس ناسا در ایالت می سی سی پی آمریکا انجام شد و طی آن از ۴ موتور RS-25 که قدرت بوستر مرکزی را تأمین می کردند، دود و بخار برخاست. این موشک در حقیقت تکه اصلی پازل برنامه سفر به ماه ناسا بشمار می رود.
در ساعت ۲۲: ۲۷ دقیقه به وقت گرینوویچ و بعد از آنکه ۲.۶ میلیون لیتر سوخت کرایوژنیک وارد موتورها شدند، موشک اندکی بیشتر از یک دقیقه روشن شد. طبق تخمین ناسا موتور باید به مدت ۴۸۵ ثانیه یا اندکی بیشتر از ۸ دقیقه روشن می ماند. موتورهای موشک طی پرواز همین مدت زمان روشن می مانند. اما طبق بیانیه ناسا بعد از روشن شدن، چهار موتور RS-25 فقط اندکی بیشتر از ۶۰ ثانیه روشن ماندند.
جیم بریدنستاین مدیر ناسا بعد از این تست اظهار داشت: امروز همه چیز طبق برنامه پیش نرفت. اما دیتا و اطلاعات زیادی به دست آوردیم. هم اکنون نمی توان به صورت دقیق دلیل خاموش شدن زودهنگام موشک را تعیین کرد. کنترل کنندگان پرواز به علامت اختصاریMCF اشاره کرده اند که به معنای از کار افتادن یک جز اصلی است که احتمالاً به موتور شماره ۴ بوستر مربوط بوده است.


منبع:

1399/10/29
11:09:37
0.0 / 5
778
تگهای خبر: آزمایش , دیتا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک