URLنمایشگاه CES ۲۰۲۱؛

سیستم اخطار دهنده ای برای پیشگیری از جاماندن كودك در خودرو

سیستم اخطار دهنده ای برای پیشگیری از جاماندن كودك در خودرو

به گزارش کوتاه کننده لینک از سال ۱۹۹۸تاکنون بیشتر از ۸۰۰ کودک در ایالات متحده به علت آنکه والدینشان فراموش کرده اند آنها را از خودرو خارج کنند، جان خویش را از دست داده اند، حال استارتاپ ایتالیایی ˮFiloˮ یک سیستم اخطار دهنده کودک مبتنی بر بلوتوث با نام ˮتاتاˮ (Tata) بوجود آورده است که برای پیشگیری از این حوادث ناگوار طراحی شده و در داخل یا روی صندلی ماشین قرار می گیرد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، این سیستم روی تاتا پد که یک بالشتک متصل به بلوتوث است، قرار گرفته و سپس در زیر صندلی کودک تعبیه می شود و زمان نشستن کودک روی صندلی را تشخیص می دهد. اگر ارتباط سنسور موجود در پد یا بند در حالیکه کودک هنوز در اتومبیل است با تلفن کاربر قطع شود، کاربران یک اخطار در تلفن هوشمند خود دریافت خواهند کرد که به آنها یادآوری می کند از ترک کودک اجتناب کنند.
نکته خوب این است که کاربران تنها یک اخطار دریافت نخواهند کرد. نخستین اخطار ارسال شده برای تلفن هوشمند کاربران سه دقیقه بعد از قطع اتصال، ارسال خواهد شد و مورد دوم یک تماس تلفنی یک دقیقه پس از آن است و اخطار نهایی هم مجموعه ای از تماس ها با تلفن های اضطراری است که این شماره ها را والدین از راه برنامه به آن اضافه کرده اند.
به افراد اخطار داده شده این امکان داده می شود تا موقعیت کودک را هم ردیابی کنند. اگر تلفن و کودک هر دو در ماشین جا مانده باشند، سیستم تاتا همینطور می تواند هشدارها را به مخاطبین اضطراری شما ارسال نماید. علاوه بر آن سیستم مذکور دارای خصوصیت هایی جهت بررسی عمر باتری تلفن و اتصال بلوتوث هم است.
هر دو دستگاه بگونه ای طراحی شده اند که به سادگی تمیز می شوند و با طیف گسترده ای از صندلی های ماشین کار می کنند. باآنکه سیستم یاد شده هنوز به صورت گسترده در دسترس نیست، اما شرکت Filo هم اکنون بیشتر از یک میلیون عدد از این دستگاه را در ایتالیا فروخته است و امیدوار است که بزودی فروش این محصول در در ایالات متحده را هم آغاز کند.
منبع:

1399/10/27
18:35:55
0.0 / 5
734
تگهای خبر: تلفن , سیستم , شركت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک