URLنانوذرات سیلیس جایگزین سموم دفع آفات می شوند

نانوذرات سیلیس جایگزین سموم دفع آفات می شوند

سموم دفع آفات بااینکه خیلی از حشرات مضر را از بین می برند، اما برای محیط زیست مضر هستند. نانوذرات سیلیس تقویت کننده ایمنی می توانند جایگزین این سموم شوند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از نیواطلس، نانوذرات سیلیس در عین اینکه حشرات موذی را نابود می کنند صدمه ای نیز به محیط زیست وارد نمی کنند. آنها همین طور سیستم ایمنی گیاهان زراعی را تقویت می کنند که این امر موجب افزایش کیفیت این محصولات می شود.
اسید سیلیسیک ماده ای است که بطور طبیعی در خاک وجود دارد و خواص ایمن کننده سیلیس که از آن به دست می آید، از مدت ها قبل برای انسان ها مشخص بوده است. سیلیس برای تولید نمک و پودرهای تقویتی حاوی پروتئین نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
از این اسید برای مقابله با ویروس ها و باکتری های مشکل ساز و تولید کود مایع استفاده می شود، اما استفاده زیاد از آن هم به گیاهان و هم به ترکیبات میکروارگانیسم های موجود در خاک لطمه می زند. پژوهشگران سوئیسی برای حل این مشکل نانوذرات سیلیس را ساخته اند که سرعت انتشار آنها در خاک آهسته است و پس سبب لطمه دیدن گیاهان و موجودات در حال زندگی در خاک نمی گردد.
این ماده با انتقال در بخش های مختلف گیاهان بدون لطمه زدن به آنها ایمنی و توان مقاومت آنها در مقابل انواع آفت ها و حشرات موذی را بیشتر می کند. پژوهشگران در حال بررسی خواص این نانوذرات سیلیس برای مقابله با دیگر انواع باکتری ها و ویروس ها هستند.

1399/09/25
22:33:26
5.0 / 5
696
تگهای خبر: تولید , سیستم , كیفیت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک