URLپوست مصنوعی سربازان را نامرئی می كند

پوست مصنوعی سربازان را نامرئی می كند

به گزارش کوتاه کننده لینک محققان کره ای نوعی پوست مصنوعی ابداع نموده اند که با کنترل دما قابلیت استتار در پس زمینه را برای انسان فراهم می آورد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از دیلی میل، محققان کره ای پوست مصنوعی جدیدی ابداع نموده اند که به سربازان قدرت نامرئی شدن در میدان جنگ را می دهد و اجازه نمی دهد دوربین های گرمایی آنها را ردیابی کنند. در حقیقت پوست مصنوعی توسعه یافته با استفاده از گرمایش و سرمایه در ۵ ثانیه رنگ های محیطی با قابلیت تغییر به یکدیگر را تقلید می کند.
این گجت پوشیدنی از نمایشگرهای دارای پیکسل ساخته شده که از کریستال های مایع ترموکرومیک برای واکنش سریع به محیط اطراف و پنهان کردن پوست انسان در محدوده های چند طیفی استفاده می نماید. این وصله ها الان در مراحل اولیه توسعه هستند اما به قول محققان همراه این سیستم از دوربین های میکرویی استفاده می شود تا وصله های پوستی بتوانند به صورت خودکار نسبت به محیط اطراف واکنش نشان دهند.
در این تحقیق آمده است: سرپایان( گروهی از موجودات همچون هشت پا) توانایی خارق العاده ای برای مخفی شدن در پس زمینه را دارند. محققان با الهام از این توانایی استتار در نور مادون قرمز و طیف مرئی را ابداع نموده اند. در این تحقیق یک پوست مصنوعی نامحسوس و چند طیفی به پوست انسان کمک می نماید فقط با کنترل دمای یک گجت انعطاف پذیر، در پس زمینه مخفی شود. پوست مصنوعی مذکور انعطاف پذیر است و کاربر می تواند به سادگی از آن استفاده نماید.

1399/09/18
17:24:12
5.0 / 5
659
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک