URLبا هدف رونق بخشی به كسب و كارهای فناورانه؛

جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی 28 و 29 آبان ماه

جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی 28 و 29 آبان ماه

كوتاه كننده لینك: جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی 28 و 29 آبان ماه در شهرك علمی تحقیقاتی اصفهان انجام می شود.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از مهر، عبدالرضا کبیری در نشست خبری پانزدهمین جشنواره ملی شیخ بهایی که امروز به صورت مجازی برگزار شد، اظهار نمود: این جشنواره در ایام ۲۸ و ۲۹ آبان ماه سال جاری در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان انجام خواهد شد.
وی به اهداف برگزاری این جشنواره اشاره نمود و اظهار داشت: رونق بخشیدن به کسب و کارهای فناورانه و دانش بنیان، زمینه سازی برای اثرگذاری اقتصاد دانش بنیان، جهت دهی به فعالیت فن آفرینان در امتداد حل مسائل و چالش های اصلی کشور و تقویت مذاکرات دو جانبه از اهداف برگزاری این جشنواره محسوب می شود.
کبیری بیان کرد: مخاطبان اصلی این رویداد شرکت های دانش بنیان و فناور، شرکت های رشد یافته، شرکت های نوپاا، صنعتی و واحدهای تحقیق و توسعه هستند.
وی اشاره کرد: در این دوره از جشنواره حوزه های چالشی مانند "رفع نیاز صنعت در دوران تحریم"، "خشکسالی و سیلاب"، "بازیافت پسماند به خصوص در کلانشهرها"، "محیط زیست، آلودگی هوا، آب و خاک"، "صنعت دارو" و "صنایع IT و ICT و هوش مصنوعی" در نظر گرفته شده است.
کبیری با اشاره به اعطای جایزه دکتر محمود شیخ زین الدین در این جشنواره اظهار داشت: در این دوره از جشنواره جایزه دکتر محمود شیخ زین الدین به برترین طرح های فناورانه که به مرحله تولید انبوه رسیده و برمبنای آن خط تولید یا کارخانه به وجود آمده باشد، اعطا خواهد شد.
دبیر جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی افزود: در ابتدا قرار بود این جشنواره در ایام ۱۹ و ۲۰ شهریورماه اجرا شود که به سبب شیوع و گستردگی ویروس کرونا این زمان به روزهای ۲۸ و ۲۹ آبان ماه سال جاری موکول شد.
دبیر جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی با اشاره به برگزاری ترکیبی این جشنواره به صورت مجازی و حضوری، اشاره کرد: این جشنواره در دو بخش "مسابقه ای" و "غیر مسابقه ای" انجام خواهد شد. بخش مسابقه ای شامل بخش های "طراحان کسب و کار"، "فن آفرینان ("نوپاهای رشد یافته" و "فرصت های سرمایه گذاری") و بخش غیر مسابقه ای شامل بخش های "فرصت های سرمایه گذاری"، "نشست های انتقال تجربه" و "نمایشگاه" می شود.
وی یکی از بخش های مسابقه ای این جشنواره را بخش فن آفرینان توسعه شرکت های دانش بنیان و صنعت ساز عنوان نمود و اظهار داشت: در این بخش شاخص هایی چون مدیریتی، فناوری و مالی طرح ها مورد ارزیابی قرار می گیرند. شرکت هایی که دارای نوآوری و فناوری تجاری سازی شده باشند و حداقل ۵۱ درصد سهام آنها به بخش خصوصی تعلق داشته باشد، می توانند در این بخش حضور یابند.
کبیری اشاره کرد: شرکت های نوپا برای حضور در این بخش باید از عرضه محصول آنها به بازار کمتر از ۳ سال قبل باشد و این زمان برای شرکت های رشد یافته بیشتر از ۳ سال در نظر گرفته شده است.
دبیر جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی به بخش نمایشگاهی این جشنواره اشاره نمود و اظهار داشت: این بخش بستری برای ارائه آخرین دستاوردهای فناورانه است که از ۱۷ آبان ماه شروع می شود و تا اختتام آذرماه ادامه خواهد داشت.
دبیر جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی با اعلان اینکه در این رویداد ۵۰۱ طرح در پانزدهمین دوره جشنواره ملی شیخ بهایی دریافت شده است، اظهار داشت: تعداد ۱۶۵ شرکت در این جشنواره ثبت نام اولیه کردند که از این تعداد ۳۷ شرکت (۱۶ شرکت فن آفرین نوپا و ۲۱ شرکت فن آفرین رشد یافته) به مرحله نیمه نهایی بخش کارآفرینان این جشنواره راه یافتند.
وی با تاکید بر اینکه ۶ شرکت کاندیدای جایزه فناوری صنعتی ساز دکتر محمود شیخ زین الدین شدند، تصریح کرد: بعد از انجام داوری ها ۱۶ شرکت به مرحله نهایی بخش فن آفرینان راه یافتند که از این تعداد ۹ شرکت نوپا و ۷ شرکت رشد یافته هستند، ضمن آنکه از این تعداد ۲ شرکت کاندیدای دریافت جایزه فناوری و صنعت ساز دکتر شیخ زین الدین شدند.


منبع:

1399/08/12
19:25:11
5.0 / 5
895
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک