URLتولید دارو برای بیماریهای تنفسی دام و طیور از گیاهان دارویی

تولید دارو برای بیماریهای تنفسی دام و طیور از گیاهان دارویی

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران در یك شركت دانش بنیان موفق به تولید داروهایی برای بیماری های تنفسی دام و طیور از گیاهان دارویی شدند؛ این داروها جایگزینی برای داروهای شیمیایی هستند.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از معاونت علمی و فناوری، مجموعه های دانش بنیان و فناور زیادی در کشور می باشند که با حمایت و راهبری ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری موفق می شوند که در زمینه عرضه داروهای مفید در حوزه گیاهان دارویی گام های مهمی بردارند. یکی از این شرکت ها، موفق شد تا برمبنای ذخایر گیاهی منطقه زاگرس، داروهای گیاهی را با داروهای شیمیایی، برای درمان دام و طیور جایگزین کند.
این دارو برای درمان بیماری های تنفسی طیور است که عملکردی بهتر از داروهای شیمیایی از خود نشان داده است. این داروی گیاهی از مواد اولیه ای مانند عصاره نعنا فلفلی، آویشن باغی، عصاره بذر آنیسون و عصاره شیرین بیان تولید شده است.
این شرکت فناور موفق شد تا این دارو را با قیمتی ۱۵ تا ۲۰ درصد کمتر از نمونه مشابه خارجی در داخل کشور بومی سازی کند.
خط تولید این دارو در مهرماه سال جاری با حضور تعدادی از مسئولان کشوری مورد بازدید قرار گرفت. داروی گیاهی سیستم گوارشی طیور، همین طور موجب تسریع عمل وزن گیری (ضریب تبدیل) فارم می شود.
محمود ابول زاده مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: باتوجه به حضور تعداد قابل توجهی از جوانان خوش فکر و تحصیل کرده در شرکت و منابع گیاهی قابل توجه این منطقه، قراردادهایی با برخی مراکز دانشگاهی این ناحیه مانند دانشگاه آزاد، دانشگاه آیت الله بروجردی و پارک علم و فناری استان وابسته به معاونت علی و فناوری ریاست جمهوری، منعقد شده است تا همکاریهای دانشگاه و صنعت، تسهیل و پشتوانه علمی تولید داروهای گیاهی تقویت شود.
وی همین طور بیان کرد: در ابتدا مدیران صنایع دام و طیور در مورد کارایی داروهایی با پایه گیاهی برای جایگزینی با داروهای شیمیایی وارداتی تردید داشتند، با این همه با پیگری های ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی این صنعت داروهای گیاهی را پذیرفت و هم اکنون باتوجه به کیفیت بالا و قیمت تمام شده کمتر داروهای گیاهی ایران ساخت، نسبت به نمونه های شیمیایی وارداتی استفاده از این محصولات مورد استقبال صنایع دام و طیور قرار گرفته است.


منبع:

1399/08/12
18:12:19
5.0 / 5
909
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک