URLكروناویروس 9 ساعت بر روی دست زنده می ماند

كروناویروس 9 ساعت بر روی دست زنده می ماند

محققان ژاپنی در مطالعه اخیرشان اظهار كرده اند ویروس كرونا به مدت ۹ ساعت روی پوست انسان فعال باقی می ماند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، مطالعه جدیدی که توسط دانشمندان ژاپنی انجام شده است، حاکی از آنست که ماندگاری ویروس کرونا بر روی پوست انسان پنج برابر بیشتر از آنفلوانزا است و بنابر یافته های جدید محققان میزان ماندگاری و فعال بودن ویروس کرونا روی پوست انسان ۹ ساعت است. این مطالعه اهمیت شستشوی مکرر دست ها برای مبارزه با ویروس را نشان میدهد.
دانشمندان خاطرنشان کردند زنده ماندن ۹ ساعته کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ بر روی پوست انسان ممکنست خطر انتقال تماسی(contact transmission) را در مقایسه با ویروس آنفلوانزای A افزایش دهد، در نتیجه میزان ابتلای افراد به این بیماری مهلک بیشتر می شود.
در این مطالعه، دانشمندان حدود یک روز بعد از مرگ، پوست بیماران مبتلا به این بیماری را کالبد شکافی و آزمایش کردند و دریافتند ویروس کرونا و ویروس آنفلوانزا با بهره گیری از ماده اتانول( که در ضد عفونی کننده های دست استفاده می شود) ظرف مدت ۱۵ ثانیه غیرفعال می شوند. بدین جهت محققان اصرار دارند که افراد همیشه باید دست های خویش را بشویند چون که در این صورت احتمال خطر مبتلا شدن به بیماری کاهش پیدا می کند.
یافته های این مطالعه در مجله "Clinical Infective Diseases "منتشر شده است.
منبع:

1399/07/29
00:33:48
5.0 / 5
736
تگهای خبر: آزمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک