URLچاپ سه بعدی محصولات الكترونیك ممكن می شود

چاپ سه بعدی محصولات الكترونیك ممكن می شود

به گزارش كوتاه كننده لینك محققان ژاپنی برای نخستین بار توانستند یك محصول تركیبی دارای پلاستیك و فلزات را به صورت هیبریدی با چاپگر سه بعدی طراحی و تولید كنند تا ساخت محصولات الكترونیكی به این شیوه ممكن شود.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از نیواطلس، معمولاً چاپگرهای سه بعدی می توانند تولیدات خویش را با استفاده از تنها یک ماده تهیه و عرضه کنند. اما برای نخستین بار استفاده از دو ماده به صورت همزمان برای ساخت و عرضه ماده ای با چاپگر سه بعدی ممکن شده است.
پلاستیک و فلز دو ماده ای هستند که پژوهشگران ژاپنی با ترکیب آن مواد هیبریدی مختلفی را تولید کرده اند. این موفقیت راه را برای تولید محصولات الکترونیک با استفاده از چاپگرهای سه بعدی هموار می سازد. چونکه بخش عمده ای از گوشیها، تبلت ها، کامپیوتر ها و غیره را پلاستیک و فلزات می سازند.
فناوری مورد استفاده محققان ژاپنی پوشاندن اقلام پلاستیکی با فلزات و بالعکس را ممکن می سازد. همینطور از این طریق می توان مواد پلاستیکی ترکیب شده با فلزات را با پالادیم پوشاند که نتیجه آن افزایش استقامت و مقاومت پلاستیک است. استفاده از این روش صدمه ای به پلاستیک نمی رساند و سبب خوردگی و سست شدن آن نمی گردد.
برای تولید و چاپ سه بعدی مواد ترکیبی به این شیوه از دو نازل استفاده می شود که یکی پلاستیک ذوب شده را همراه با پالادیم و دیگری فلز ذوب شده را برای تولید ماده نهایی خارج می کند.


منبع:

1399/07/18
10:49:00
5.0 / 5
1029
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک