URLزره پوش های ارتش آمریكا پس از ۵۰ سال به روز شد

زره پوش های ارتش آمریكا پس از ۵۰ سال به روز شد

نخستین مجموعه از زره پوش های پیشرفته همه كاره ارتش آمریكا كه توسط بی ای ای سیستمز تولید شده، تحویل مقامات نظامی این كشور شده است.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از نیواطلس، این نخستین به روزرسانی جدی زره پوش های ارتش آمریکا از زمان جنگ ویتنام در دهه ۷۰ به این سو است. در ۵ دهه اخیر ارتش آمریکا بطور عمده از زره پوش های M۱۱۳ بهره برده و تنها برخی بخش های آنها را بطور موردی به روز کرده است.
زره پوش های جدید که AMPV نام دارند، در پنج مدل مختلف با امکانات متفاوت تولید می شوند و مقرر است ۴۵۰ دستگاه از آنها تولید شده و به ارتش آمریکا تحویل داده شود.
یک نوع از این زره پوش ها از فناوری ویژه ماهواره ای برای کنترل دیگر زره پوش ها و انتقال فرامین مختلف به آنها استفاده می نماید. مدل دیگر کارکرد عمومی دارد و برای حمل و نقل نیرو، انتقال تجهیزات و گشت زنی استفاده می شود. مدل سوم برای پشتیبانی توپخانه ای به کار می رود. مدل چهارم از سرعت حرکت بالاتری برای انتقال تجهیزات پزشکی و زخمی شدگان برخوردارست و مدل پنجم مجهز به امکانات اتاق عمل برای مداوای سریع سربازان مجروح است.
تمامی این ۵ مدل زره پوش مجهز به تجهیزات پیشرفته الکترونیک و ژنراتور تولید برق هستند و قاب های پوششی زرهی برای دفع کلاهک های انفجاری و محافظت در مقابل مین های کنارجاده ای نیز برای این زره پوش ها در نظر گرفته شده است. قابلیت ارتباط سریع با شبکه های مخابراتی و دید وسیع برای راننده همچون دیگر امکانات زره پوش های مذکور است.

1399/06/21
17:56:38
5.0 / 5
955
تگهای خبر: تولید , سیستم , شبكه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک