URLتركیبی كه می تواند سرعت پیری را كم كند

تركیبی كه می تواند سرعت پیری را كم كند

به گزارش كوتاه كننده لینك پژوهشگران آمریكایی در بررسی های جدید خود، تركیبی را كشف كرده اند كه می تواند به كاهش سرعت پیری كمك نماید.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نوروساینس نیوز، پژوهشگران "دانشگاه سالک"(Salk Institute) آمریکا در بررسی جدید خود نشان داده اند ترکیبی که پیش تر اثر موفقیت آمیزی بر موش های مبتلا به آلزایمر داشته است، می تواند سرعت پیری سلول های مغز را کم کند. برپایه این بررسی ها، ترکیب معروف به "CMS121" می تواند نحوه سوخت و ساز لیپیدها را در سلول های مغز تغییر دهد.
"پاملا ماهر"(Pamela Maher)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: بررسی کارکرد این ترکیب نسبت به پژوهش های پیشین، دشوارتر بود. ما با عنایت به موفقیت در این پژوهش می خواهیم آزمایش های بالینی را آغاز نماییم.
ماهر و همکارانش در پژوهش های پیشین خود، ماده ای معروف به "فیستین"(fisetin) را که در میوه ها و سبزیجات وجود دارد، بررسی کردند. این ماده می تواند حافظه را بهبود ببخشد و از بروز بیماری های مشابه آلزایمر در موش ها پیشگیری کند. آنها طی بررسی های خود گونه های متفاوتی از فیستین را تولید کردند و طی این پژوهش جدید دریافتند که CMS121، کارآیی خاصی در بهبود حافظه دارد و سرعت پیری سلول های مغز را می کاهد.
پژوهشگران طی این پروژه، CMS121 را روی موش های مبتلا به آلزایمر آزمایش کردند. دوزهای مشخصی از CMS121 روزانه به یک گروه از موش ها تزریق شد و گروه دوم هیچ دوزی دریافت نکردند.
پژوهشگران بعد از سه ماه دریافتند موش های گروه نخست، عملکردی به خوبی موش های سالم دارند اما عملکرد موش های گروه دوم، ضعیف است.
این گروه پژوهشی حالا قصد دارند بررسی های بالینی را آغاز کنند تا ترکیبات افزودنی را هم برای درمان آلزایمر مورد ارزیابی قرار دهند.
ماهر اضافه کرد: چالش های بسیاری جهت بررسی اهداف مورد نظر در درمان آلزایمر وجود دارد؛ در نتیجه عرضه متد جدیدی برای یافتن این اهداف، بسیار جالب است.
این پژوهش، در مجله "Redox Biology" به چاپ رسید.1399/05/16
11:26:20
5.0 / 5
972
تگهای خبر: آزمایش , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک