URLواكنش سلول های تی نسبت به كروناویروس هدف جدی پژوهشگران

واكنش سلول های تی نسبت به كروناویروس هدف جدی پژوهشگران

پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدیدی، واكنش سلول های تی بدن را نسبت به كروناویروس ارزیابی كردند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از انجمن پیشبرد علوم آمریکا، اگر پژوهش های اولین در مورد واکنش ایمنی قابل تطبیق با کووید- ۱۹، پادتن ها را مورد بررسی قرار داده اند اما بیشتر اطلاعاتی که حالا ارائه می شوند، در مورد نحوه واکنش سلول های تی نسبت به کروناویروس هستند.
"دنیل آلتمن"(Daniel Altmann) و "رزماری بویتون"(Rosemary Boyton)، پژوهشگران این پروژه باور دارند که بررسی واکنش سلول های تی نسبت به کروناویروس می تواند یک شکاف اطلاعاتی مهم را پر کند.
بااینکه بررسی واکنش های آنتی بادی معمولا ساده تر است اما سلول های تی، نقش مهم تری در محافظت از بدن در مقابل عفونت های ویروسی دارد.
آلتمن و بویتون گفتند: واکنش های پادتن هنگام بروز کووید- ۱۹، عمر کوتاه تری دارند اما دوام حافظه سلولی سلول های تی بیشتر است. حالا زمان آن رسیده است تا اعتراف نماییم که واقعا به داده های مربوط به سلول های تی نیاز داریم.
پژوهشگران برای ارزیابی نحوه واکنش سلول های تی نسبت به کروناویروس، نتایج ۹ پژوهش در مورد کروناویروس را مطالعه و بررسی کردند.
آلتمن و بویتون در این زمینه گفتند: برای درک کامل سطح ایمنی، بررسی پادتن و ایمنی سلول تی، به کار بردن روش های استاندارد بررسی، موضوع مهمی است.
شاید روش های استاندارد جهت بررسی واکنش ایمنی سلول های تی نسبت به کروناویروس، بتوانند به طراحی آزمایش هایی جهت بررسی وجود برخی باکتری ها همچون باکتری "مایکوباکتریوم توبرکلوزیس"(Mycobacterium tuberculosis) نیز منجر شوند.1399/04/29
16:58:55
5.0 / 5
1014
تگهای خبر: آزمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک