URLبررسی ها نشان داد؛

تحقیقات نانو عامل رشد بازار تجهیزات اندازه گیری ذرات

تحقیقات نانو عامل رشد بازار تجهیزات اندازه گیری ذرات

بررسی ها نشان داده است كه با افزایش تحقیقات در حوزه فناوری نانو، بازار تجهیزات اندازه گیری ابعاد ذرات رشد قابل توجهی دارد.به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، اخیرا گزارشی انتشار یافته که در آن بازار جهانی تجهیزات تعیین اندازه ذرات مورد بررسی قرار گرفته است. بازار این دستگاه ها از ۳۵۶.۵ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ با رشد ۵.۵ درصدی به ۴۶۵.۴ میلیون دلار در سال ۲۰۲۵ خواهد رسید.
منظور از تجهیزات اندازه گیری ذرات، دستگاه هایی هستند که از فناوری هایی نظیر پراش لیزر، DLS، تصویربرداری دینامیک یا استاتیک برای رصد ابعاد ذرات استفاده می نمایند.
یکی از علل رشد این بازار، افزایش فعالیتهای تحقیقاتی در حوزه فناوری نانو است. همینطور رشد سرمایه گذاری در حال رشد بخش تحقیق و توسعه دارویی و همینطور دستورالعمل های دقیق نظارتی برای رصد کیفیت محصولات صنایع است.
با این حال، واردات سنگین تجهیزات اندازه گیری ابعاد ذرات در کشورهای در حال توسعه و محدودیت های موجود در این فناوری همچون عواملی است که می تواند بازار این تجهیزات را در این دوره زمانی محدود کند.
براساس نوع فناوری، این بازار به بخش های پراش لیزر، تفرق نور پویا، تصویربرداری، اصل شمارشگر و آنالیز ردیابی ذرات دسته بندی می شود. بررسی های این گزارش نشان داده است که احیانا بخش پراش لیزر بیشترین سهم را در دوره مورد پیشبینی داشته باشد. البته در سال ۲۰۱۹ این بخش بیشترین سهم بازار را در اختیار داشت که با ابتکار و نوآوری های انجام شده، پیشبینی می شود که این فناوری همچنان پیشتاز باشد. از دیگر عوامل اثرگذار در این روند، تشکیل پیشگامی هایی برای اطلاع رسانی و ایجاد آگاهی در مورد پراش لیزر است. افزایش آموزش های انجام شده توسط شرکت ها، افزایش هزینه های تحقیق و توسعه در بخش داروسازی و زیست فناوری و همینطور افزایش نگرانی ها و دغدغه ها درباره ایمنی مواد غذایی همچون عوامل موثر در رشد این بخش از بازار است.
انتظار می رود بخش تصویربرداری دینامیک بیشترین سهم را در آنالیز ابعاد ذرات در این بازه زمانی داشته باشد. برپایه نوع فناوری، بازار تصویربرداری به دو بخش بزرگ دینامیک و استاتیک تقسیم بندی می شود. عواملی نظیر تصویربرداری با کیفیت و قدرت تفکیک بالا، تشخیص بهتر تصویر، کاربرپسند بودن، اندازه گیری نمونه به صورت انفرادی و سرعت بالا همچون عوامل موثر در رشد بازار تصویربرداری دینامیک است.


منبع:

1399/04/20
13:42:33
5.0 / 5
1249
تگهای خبر: شركت , فناوری , كیفیت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک