URLانجام آزمایش كووید-19 توسط ربات بعلاوه فیلم

انجام آزمایش كووید-19 توسط ربات بعلاوه فیلم

به گزارش كوتاه كننده لینك محققان ˮدانشگاه جنوب دانماركˮ(University of Southern Denmark) به تازگی موفق به توسعه رباتی خودكار برای انجام آزمایش سواب گلو برای بیماری كووید-۱۹ شده اند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از مدگجت، از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان آزمایش های بسیاری برای تشخیص بیماری کووید-۱۹ توسعه داده شده است که یکی از آنها برداشتن سواب گلو است. به صورت معمول پزشکان به جهت اینکه دریابند فردی به بیماری کووید-۱۹ مبتلا است یا خیر آزمایش کشت/سواب گلو را برای جمع آوری نمونه و سپس پردازش آن استفاده می نمایند.
پزشکانی که این کار را انجام می دهند باید مجهز به تجهیزات حفاظتی شخصی(PPE) باشند و استفاده از چنین پوشش هایی در طولانی مدت می تواند بسیار ناراحت کننده باشد.
تجهیزات حفاظتی شخصی به ابزار، تجهیزات و پوشش های محافظتی اطلاق می گردد، که استفاده کننده را در مقابل هرگونه خطرات سلامتی یا ایمنی در محل کار محافظت می کند. تجهیزات حفاظتی شخصی شامل مواردی چون کلاه ایمنی، دستکش، حفاظت از چشم، کفش ایمنی، ماسک غواصی، محافظ گوش و تجهیزات تنفسی می باشد.
علاوه بر این، از آنجایی که حالا نمونه برداری به شکل گسترده در مراکز کلینیکی انجام می شود و هوا در نیم کره شمالی رو به گرم شدن است استفاده از چنین تجهیزاتی برای افرادی که این آزمایش ها را انجام می دهند، خیلی سخت است.
حالا، تیمی از مهندسان رباتیک دانشگاه جنوب دانمارک دستگاهی ساخته اند که می تواند به طور خودکار و بدون احتیاج به نیروی انسانی، آزمایش سواب گلو را انجام دهد. این ربات یک وسیله ای همانند گوش پاک کن که انتهای آن پنبه دارد را به داخل گلوی افراد فرو می برد و آن وسیله را برای جمع آوری نمونه درون گلو می چرخاند. انجام این عمل احتیاج به برخورداری از مهارت کافی دارد تا هیچ صدمه ای به افرادی که مورد آزمایش قرار می گیرند وارد نشود. به قول محققان برای تأیید عملکرد این دستگاه جدید آزمایشات بیشتری لازم است.
برای کمک به تجاری سازی و ساخت تعداد بیشتری از این ربات جدید، مهندسین این مطالعه، شرکتی به نام "لایف لاین رباتیکس"(Lifeline Robotics) را راه اندازی کرده اند. آنها امیدوارند که بتوان از این دستگاه برای آزمایش بیماری کووید-۱۹ در اواخر ماه ژوئن بهره برد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4

1399/03/19
10:35:45
5.0 / 5
1234
تگهای خبر: آزمایش , ابزار , دانلود , ربات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک