URLعروسكی كه به همراه فضانوردان دراگون به فضا رفت، نایاب شد

عروسكی كه به همراه فضانوردان دراگون به فضا رفت، نایاب شد

كوتاه كننده لینك: عروسك دایناسوری كه هفته پیش به همراه فضانوردان ˮكرو دراگونˮ به فضا رفته بود، در وبسایت آمازون به صورت كامل به فروش رفت و نایاب شد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از بیزینس اینسایدر، اوایل هفته گذشته ناسا و شرکت "اسپیس ایکس" موفق شدند بعد از نزدیک به ۱۰ سال، دو فضانورد آمریکایی را از خاک این کشور به "ایستگاه فضایی بین المللی" اعزام کنند.
با انجام این مأموریت و پرتاب کرودراگون، داگلاس جی. هارلی"(Douglas G. Hurley) و "روبرت ال. بهنکن "(Robert L. Behnken) به فضا رفتند و الان از اعضای مأموریت "اکسپدیشن ۶۳"(Expedition ۶۳) هستند.
این فضانوردان با خود یک عروسک دایناسور به فضا بردند و حال این عروسک توسط اسپیس ایکس در آمازون به فروش گذاشته شده است.
این عروسک بعنوان یک شاخص "گرانش صفر" به فضا رفت. هنگامی که این عروسک در شرایط جاذبه صفر قرار گرفت، در کپسول دراگون آغاز به معلق شدن کرد. بدین سان فضانوردان متوجه شدند که فضاپیمای دراگون محدوده کشش جاذبه ای زمین را ترک کرده است.
عروسکی که به فضا فرستاده شد، توسط فضانوردان این مأموریت یعنی"داگلاس جی. هارلی" و "روبرت ال. بهنکن" انتخاب شده و آنها از پسران خود برای تهیه این عروسک کمک گرفتند.


اسم این دایناسور "تریمور"(Tremor) است و از گونه دایناسور " آپاتوسور" است.
بهنکن اظهار داشت: هر دو ما دو پسر داریم که به دایناسورها علاقه زیادی دارند و ما از میان همه دایناسورهایی که در خانه هایمان بود، در نهایت به این نتیجه رسیدیم که تریمور بهترین اسباب بازی پسرهایمان است که می تواند ما را در این سفر همراهی کند.
این دایناسور توسط شرکت اسباب بازی سازی "TY" ساخته شده و قیمت آن ۴.۹۹ دلار است.
بعد از پرتاب تریمور به فضا، این نوع اسباب بازی در وبسایت شرکت سازنده آن به صورت کامل به فروش رفته است.
وبسایت های دیگر هم اعلام نمودند که تمامی نمونه های این عروسک را به فروش رسانده اند.
وبسایت آمازون این عروسک را با عنوان "عروسک پولکی و با شکوه دراگون شرکت اسپیس ایکس" با قیمت ۱۹.۹۷ دلاربه فروش رساند.
خود شرکت اسپیس ایکس هم یک نسخه کپی از عروسک را با عنوان "دایناسور اسباب بازی با شکوه دمو-۲" ساخته که قیمت آن ۲۵ دلار است.
"بهنکن" و "هارلی" ۱۱۰ روز در فضا باقی می مانند. ولی هنوز معلوم نیست که "تریمور" به همراه آنها به زمین بازخواهد گشت یا خیر؟
در پرواز آزمایشی بدون سرنشین دراگون در سال گذشته، یک عروسک از کره زمین به نام "بادی"(Buddy) به فضا فرستاده شد و بعد از بازگشت فضاپیما، در ایستگاه فضایی بین المللی باقی ماند.1399/03/17
23:18:24
5.0 / 5
930
تگهای خبر: آزمایش , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک