URLپژوهشگران آمریكایی مطرح كردند

افراد مبتلا به اوتیسم، درك حسی قوی تری دارند

افراد مبتلا به اوتیسم، درك حسی قوی تری دارند

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران آمریكایی در بررسی جدید خود به این نتیجه رسیدند كه افراد مبتلا به اوتیسم، درك حسی بالایی دارند.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از مدیکال اکسپرس، افراد مبتلا به اوتیسم، حساسیت حسی بالایی را تجربه می کنند. پژوهشگران "دانشگاه مینه سوتا" (U of M) در بررسی جدید خود تلاش نموده اند تا با نشان دادن تفاوت های درک محرک بصری در افراد مبتلا به اوتیسم که با سرکوب ضعیف تر نورون ها در قشر بینایی مغز هم راه است، دلیل این مساله را نشان دهند.
بااینکه تشخیص متخصصان علوم اعصاب و روانشناسان این است که تفاوت در عملکرد حسی افراد مبتلا به اوتیسم، امری متداول می باشد اما هنوز معین نیست که چه اتفاق متفاوتی در سطح نورونی مغز پیش می آید که به تفاوت در درک حسی منجر می شود.
دکتر "مایکل پاول اسکالمو"(Michael-Paul Schallmo)، پژوهشگر ارشد این پروژه و همکارانش، با بهره گیری از روش ام.آر.آی و وظایف بصری به بررسی این مساله پرداختند و به این نتایج دست یافتند:
* افراد مبتلا به اوتیسم نسبت به افراد بدون این اختلال، درک بیشتری از محرک های بزرگ در حال حرکت دارند.
* واکنش های مغز جوانان مبتلا به اوتیسم نسبت به محرک بصری، با واکنش مغز دیگران متفاوت می باشد. واکنش قشر بصری مغز این افراد معمولا سرکوب نورونی کمتری را نشان میدهد.
* یک مدل محاسباتی می تواند تفاوت میان واکنش های مغز را نشان دهد.
اسکالمو اظهار داشت: پژوهش ما نشان میدهد که شاید تفاوت هایی در نحوه توجه افراد مبتلا به اوتیسم نسبت به اشیای جهان بصری وجود داشته باشد که بتواند تفاوت واکنش های عصبی را توضیح دهد و با نشانه هایی مانند حساسیت حسی بالا در ارتباط باشد.
درک نحوه تاثیرگذاری اختلالات متفاوت بر عملکرد مغز می تواند به شناسایی بهتر کودکانی کمک نماید که در معرض مبتلاشدن به اوتیسم قرار دارند. این مساله همین طور می تواند به دانشمندانی که به دنبال یافتن درمان های بهتری برای چنین اختلالاتی هستند، کمک نماید.
این پژوهش، در مجله "Nature Communications" به چاپ رسید.
منبع:

1399/03/12
22:15:31
5.0 / 5
1015
تگهای خبر: متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک