URLپژوهشگران چینی ابداع كردند

كیت تشخیص كرونا كه گرمای خودرا از تلفن همراه به دست می آورد

كیت تشخیص كرونا كه گرمای خودرا از تلفن همراه به دست می آورد

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران چینی، نوعی كیت آزمایش DNA ابداع نموده اند كه گرمای آن از تلفن همراه تامین می شود و كروناویروس را در كمتر از دو ساعت تشخیص می دهد.


به گزارش کوتاه کننده لینک به نقل از ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، این کیت موسوم به "پاکت" (POCKET)، تغییرات DNA را که نشان دهنده وجود بیماری هستند، در نمونه های خون، ادرار و بزاق تشخیص می دهد.
"پاکت"، از دو بخش تشکیل شده است؛ یک تراشه سه بعدی یکپارچه یا "آی- چیپ" (i-chip) و یک جعبه که تلفن همراه را در خود نگه می دارد و گرمای خودرا از آن به دست می آورد.
این کیت قابل حمل که هزینه آن کمتر از 10 دلار است، در یک کیسه پلاستیکی کوچک یا یک پاکت نامه معمولی جا می گیرد. این کیت می تواند نقش مهمی در مقابله با گسترش بیماری های واگیردار داشته باشد.
از کیت "پاکت" می توان بعنوان پلتفرمی جهت بررسی ایمنی محصولات کشاورزی، مواد غذایی و همین طور محافظت از محیط زیست بهره برد.
دکتر "مینگ چن" (Ming Chen)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: شاید این پلت فرم کم هزینه و قابل حمل بتواند تاثیر مهمی در آزمایش های بالینی، بررسی ایمنی غذا و محیط زیست و همین طور محافظت از محصولات کشاورزی داشته باشد. ما با کمک این پلت فرم توانستیم انواع گوناگونی از DNA را در محیط اطراف، غذا و محصولات کشاورزی شناسایی نماییم. شاید بتوان از این پلتفرم، برای شناسایی و ردیابی سریع بیماری های عفونی مانند کووید- 19 استفاده نمود. شناسایی بیماری با کمک این پلتفرم، با حساسیت بالا، به صورت ویژه و با سرعت صورت می گیرد و می تواند نتایج را در کمتر از دو ساعت عرضه نماید.
"پاکت" می تواند جایگزین خیلی از تجهیزات آزمایشگاهی سنگین شود که جهت بررسی بیماری های عفونی مورد استفاده قرار می گیرند.
این پژوهش، در مجله "Science Advances" به چاپ رسید.
منبع:

1399/02/05
12:34:57
5.0 / 5
1470
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک