URLرئیس صندوق نوآوری خبر داد:

بازپرداخت اقساط شركتهای دانش بنیان ۳ ماه عقب افتاد

بازپرداخت اقساط شركتهای دانش بنیان ۳ ماه عقب افتاد

به گزارش كوتاه كننده لینك رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: همه شركت های دانش بنیان می توانند درخواست امهال سه ماهه بازپرداخت اقساط را به صندوق اعلام كنند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از صندوق نوآوری و شكوفایی، نشست مجازی وزیر علوم و معاونان این وزارتخانه با روسای پارك های علم و فناوری كشور به منظور بحث و بررسی درباره دستاوردهای این پارك ها در مبارزه با بیماری كووید ۱۹ بامداد امروز (دوشنبه ۲۵ فروردین) برگزار گردید.
در این نشست دكتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی جزئیات بسته حمایتی این صندوق برای پشتیبانی از شركت های دانش بنیان حاضر در خط اول مبارزه با بیماری كرونا را شرح داد و اظهار داشت: شیوع این بیماری، احساس خودباوری را در شركت های دانش بنیان به كشور نشان داد. با وجود همه فشارهایی كه به جهت شیوع این ویروس به دولت وارد شده است تا كشور را به تعطیلی مطلق بكشاند فعالیت شركت های دانش بنیان و فناوران داخلی امكان رقابت و مقایسه با كشورهای دیگر را بوجود آورده و به نظر می آید كه در مدیریت این حوزه اتفاقات خوبی افتاده است.
وی با تاكید بر اینكه بار اصلی تأمین اقلام پیشرفته مورد نیاز در زمینه پیشگیری و درمان كرونا بر دوش شركت های دانش بنیان و فناور در پارك های علم و فناوری است، اظهار داشت: بنا بر گزارش های دریافت شده این شركت ها در بخش های مختلف كشور توانسته اند به صورت جهادی كمك كنند تا نیازها رفع گردد.
وحدت در ادامه گزارشی از اقدامات انجام شده صندوق نوآوری و شكوفایی در جبهه مقابله با كرونا عرضه كرد و اظهار داشت: صندوق نوآوری ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پشتیبانی از توسعه تولید اقلام در رابطه با پیشگیری و مقابله با كرونا مختص كرده است و این كار هم صرفا از راه صندوق های پژوهش و فناوری استان ها انجام شده است. تابحال تأمین مالی نزدیك به ۶۸ طرح كه دارای مجوز از سازمان غذا و دارو و اداره كل تجهیزات پزشكی بودند یا در بازه زمانی عرضه تسهیلات به این شركت ها مجوزهای لازم را كسب كرده اند، تصویب شده است.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی اضافه كرد: در ۲۰ روز فشرده ماه پایانی سال ۹۸، طرح ها جمع آوری و مصوبه تأمین مالی انجام و مدیریت شد و تابحال ۲۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.
امهال سه ماهه بازپرداخت اقساط تسهیلات شركت های دانش بنیان
وحدت در مورد امهال بازپرداخت اقساط تسهیلات شركت های دانش بنیان به صندوق نوآوری و شكوفایی تصریح كرد: ما هم مانند رئیس جمهور معتقدیم كه چرخه مملكت نباید در این شرایط متوقف شود بر همین مبنا همه شركت های دانش بنیان می توانند درخواست امهال سه ماهه بازپرداخت اقساط را به صندوق اعلام كنند. البته این امهال شامل شركت هایی كه از تسهیلات نمونه سازی برخوردار شده اند نمی گردد. اما به صورت كلی اگر شركت هایی كه با مشكل ویژه ای رو به رو شده اند درخواست امهال ارائه نمایند بازپرداخت اقساط آنها تا سه ماه عقب می افتد.
وی در ادامه بر لزوم پشتیبانی از اپلیكیشن ها و سامانه های نرم افزاری كه به منظور پیشگیری و مقابله با ویروس كرونا آماده شده اند، تصریح كرد و اظهار داشت: به صورت مشخص پنج سامانه بوجود آمده كه در این عرصه می توانند فعالیت كنند كه مهمترین آنها اپلیكیشن «ماسك» بود. از تمامی روسای پارك های علم و فناوری خواهش می كنم كه در توسعه نصب این سامانه كمك كنند چونكه خصوصیت های این اپلیكیشن از بهترین نوعی كه در دنیا استفاده می شود هم بیشتر دارد اما میزان نصب آن باید افزایش یابد. دیتای آن بسیار مهم می باشد و نتایج خوبی از آن منتج خواهد شد.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی در ادامه درباره پشتیبانی از كسب و كارهای دانش بنیان، فناور و استارت آپ ها، تصریح كرد: بخش مهمی از این جامعه با وزارت علوم در ارتباط هستند و خیلی از دستاوردهای این حوزه در این دولت اتفاق افتاده است، ازاین رو باید در حفظ این جامعه تلاش نماییم. این جامعه خصوصیت های بزرگی چون تكثر فراوان، اشتغال بالا، اشتغال پرارزش با مدارك تحصیلی بالا و چابكی بیشتر دارد و همانطور كه شاهد بودیم چابكی این جامعه برای تولید محصولاتی كه در شرایط كنونی نیاز است مثال زدنی است، این در شرایطی است كه در كسب و كار سنتی ظرفیت های این چنینی وجود ندارد. در عین حال این جوانان و شركت های نوپا صدمه پذیری بالاتری نسبت به بخش های دیگر اقتصادی كشور دارند.
وحدت افزود: ظرفیت حمایت ۷۵ هزار میلیارد تومانی برای كمك به این جامعه در اقتصاد كشور دیده شده است، بدین منظور پیشنهادی توسط وزارت علوم، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت بهداشت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به رئیس جمهور داده شده است.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: بسته ۵ هزار میلیارد تومانی پشتیبانی از كسب و كارهای شركت های دانش بنیان، فناور و استارت آپی هم توسط صندوق نوآوری و شكوفایی به دولت عرضه می شود. ما هم اكنون شركت های كوچكی داریم كه گردش مالی آن به ۵۰۰ میلیون تومان می رسد كه امكان دارد تا آخر ماه به مشكل جدی برخورد كنند. بر این اساس اقدامات اولیه را انجام داده ایم و امیدواریم از هفته آینده پرداخت تسهیلات حمایتی برای شركت های بزرگ تر و در این هفته برای شركت های كوچك تر صورت گیرد.

1399/01/25
23:30:58
5.0 / 5
1692
تگهای خبر: تولید , دیتا , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک