URLتجهیزات بیمارستانی آمریكا به راحتی قابل هك هستند

تجهیزات بیمارستانی آمریكا به راحتی قابل هك هستند

كوتاه كننده لینك: بررسی های مؤسسه پالو آلتو نتوركس نشان میدهد خیلی از تجهیزات و سیستم های بیمارستانی به سبب استفاده از سیستم عامل های قدیمی و به روزنشده بسادگی قابل هك هستند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از سیلیكون، این مؤسسه آگهی داده كه بخش بهداشت و درمان آمریكا به سبب بی توجهی به به روز كردن سیستم عامل های ابزار و تجهیزات مورد استفاده خود در شرایط وخیمی به سر می برد.
شركت های فناوری معمولاً پس از چند سال سیستم عامل ها و نرم افزارهای قدیمی خودرا بازنشسته می كنند و برای به روزكردن آنها وصله های امنیتی جدید عرضه نمی كنند. این در حالیست كه معمولاً لطمه پذیری های امنیتی جدیدی در این سیستم عامل ها و نرم افزارها شناسایی می شود كه هكرها از آنها برای سرقت اطلاعات بهره می گیرند.
بسیاری از تجهیزات و ابزار بیمارستانی مانند دستگاه های اشعه ایكس و ام آر آی و نیز اسكنرهای CAT معمولاً با چنین مشكلاتی مواجهند. متداول ترین سیستم عامل های قدیمی مورد استفاده در بیمارستان ها عبارتند از ویندوز ایكس پی، ویندوز ویستا و ۷ كه پشتیبانی مایكروسافت از تمامی آنها به انتها رسیده است.
از هر ۵ ابزار و تجهیزات تصویربرداری پزشكی بررسی شده توسط این مؤسسه در آمریكا چهار ابزار از سیستم عامل های قدیمی به روزنشده استفاده می كردند. همین طور از ۱.۲ میلیون وسیله بیمارستانی متصل به اینترنت، ۸۳ درصد مجهز به نرم افزارهای قدیمی بوده اند.

1398/12/23
14:59:50
5.0 / 5
1541
تگهای خبر: ابزار , اینترنت , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک