URLپژوهشگران دانشگاه هاروارد :

یادگیری دروس از راه آموزش آنلاین موثرتر است

یادگیری دروس از راه آموزش آنلاین موثرتر است

به گزارش كوتاه كننده لینك پژوهشگران ˮدانشگاه هارواردˮ به تازگی اظهار كرده اند آموزش الكترونیكی (electronic-learning) می تواند تجربه یادگیری مؤثرتری را برای دانشجویان به ارمغان بیاورد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از تك اكسپلوریست، آموزش الكترونیكی به این معنا است كه دانشجویان و دانش آموزان از فناوری های الكترونیكی برای دسترسی به برنامه درسی آموزشی استفاده می نمایند و دیگر به منظور آموزش دروس نیازی نیست سر كلاس حضور پیدا كنند.
یوتیوب معروف ترین وبگاه بارگذاری و تماشای ویدئو است و تقریباً در هر موضوعی به یك بستر محبوب برای یادگیری آنلاین تبدیل گشته است. در دنیای امروزه كه مشغله افراد زیاد شده است و در هر زمان و مكان نمی توانند به راحتی حضور یابند، یادگیری دروس به صورت آنلاین و غیرحضوری نه تنها سبب صرفه جویی در زمان می شود، بلكه تجربه جدیدی را هم برای افراد به ارمغان می آورد و كلاس های آموزشی آنلاین این امكان را برای افراد به وجود آورده اند تا آنها در هر زمان و مكانی بتوانند از این كلاس ها استفاده كنند.
مطالعه جدید دانشمندان هاروارد نشان داده است كه این نوع یادگیری نه تنها می تواند سبب شود تا افراد بیشتری مشتاق به یادگیری شوند، بلكه می تواند لذتبخش هم باشد. كلاس های آنلاین و تماشای ویدئوی آموزشی یك تجربه یادگیری بسیار مؤثرتر از حضور در كلاس را برای دانشجویان فراهم می آورد.
طی این مطالعه، دانشمندان یك كلاس فیزیك مقدماتی را به دو گروه تقسیم كردند. گروه اول ویدئویی از یك نمایش علمی كوتاه را در یك كلاس مشاهده نمودند، در حالیكه گروه دیگر همان آزمایش را به صورت آنلاین مشاهده نمودند. سپس از آنها یك آزمون گرفته شد و پژوهشگران دریافتند دانشجویانی كه به صورت آنلاین آزمایش را مشاهده كرده بودند، در آزمون مربوط به آن آزمایش هم موفق تر عمل كرده اند و نمره بالاتری را نسبت به دانشجویانی كه در كلاس حضور داشته اند، كسب كرده اند.
یافته های این مطالعه در مجله "Physical Review Physical Training Research" منتشر گردید.1398/12/12
19:24:46
5.0 / 5
1582
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک