URLتولید مواد جدید برای افزایش ظرفیت ذخیره انرژی در باتری ها

تولید مواد جدید برای افزایش ظرفیت ذخیره انرژی در باتری ها

به گزارش كوتاه كننده لینك با اینكه باتری ها در سال های اخیر بسیار پیشرفت كرده اند، اما هنوز ظرفیت محدودی برای ذخیره سازی انرژی دارند. ولی ابداع یك ماده جدید جهت استفاده در چارچوب آند ظرفیت آنها را چهار برابر می كند.به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از نیواطلس، باتری ها دارای دو الكترود آند و كاتد هستند كه انتقال یون ها بین آنها باعث تولید انرژی می شود. ظرفیت باتری ها به میزان زیادی به تعداد الكترون های تولید شده توسط اند بستگی دارد.
معمولاً برای تولید آند از گرافیت استفاده می شود. اما محققان كره جنوبی با استفاده از نوعی سیلیكون ظرفیت ذخیره سازی گرافیت را ده برابر كرده اند. البته اشكال این روش، متورم شدن چرخه بار سیلیكون و صدمه دیدن سطح آند و كاهش ظرفیت شارژ است.
تا به حال تلاشهای زیادی برای تثبیت اندهای سیلیكونی صورت گرفته، اما هزینه بالا و پیچیدگی این كار سبب شده تجاری سازی روند مذكور ناممكن باشد. برای حل این مشكل محققان كره ای نشاسته به دست آمده از سیب زمینی شیرین را در آب حل می كنند، سپس سیلیكون را در روغن به دست آمده از ذرت حل می كنند و سپس دو محلول را مخلوط و گرم می كنند.
آندی كه بدین روش به دست آمده چهار برابر بیشتر از آندهای گرافیتی دارای ظرفیت شارژ بوده و تا ۵۰۰ بار با موفقیت برای شارژ و خالی كردن شارژ به كار گرفته شده، بدون آنكه ظرفیت شارژ آن كاهش پیدا كند. همینطور با این روش باتری ها تنها در ۵ دقیقه شاهد شارژ ۸۰ درصد از ظرفیت خود بوده اند. محققان امیدوارند كه در آینده نزدیك بتوانند این روش را تجاری سازی كنند.

1398/12/07
11:23:34
5.0 / 5
1587
تگهای خبر: تولید , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک