URLمحققان دانشگاه مك مستر مطرح كردند

ارتباط سال تولد با لطمه پذیری در مقابل آنفلوآنزا!

ارتباط سال تولد با لطمه پذیری در مقابل آنفلوآنزا!

كوتاه كننده لینك: یك مطالعه جدید از پژوهشگران دانشگاه ˮمك مستر ادعا می كند كه سال تولد می تواند با لطمه پذیری در مقابل آنفلوآنزا ارتباط داشته باشد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، در محافل تحقیقاتی حول آنفلوآنزا مفهومی وجود دارد كه تحت عنوان "آنتی ژنتیك" شناخته می شود و می گوید نوع آنفلوآنزایی كه فرد در سنین پایین در معرض آن قرار می گیرد، روی واكنش سیستم ایمنی بدن وی به ویروس در طول عمر وی تأثیر می گذارد.
حالا یك مطالعه جدید از پژوهشگران دانشگاه "مك مستر" بر این فرضیه صحه گذاشته است.
پژوهشگران از فصل شیوع آنفلوآنزا استفاده كردند تا تغییرات سریع روند شیوع را كه با سن یك بیمار هم راه است، كشف كنند.
دو نوع از ویروس "آنفلوانزا A" كه موجب سرفه، درد و تب می شوند، معمولاً نوبتی اتفاق می افتند و در یك دوره گردش می كنند. اما فصل آنفلوانزای 2018/2019 یك ناهنجاری و خلاف قاعده بود كه در آن هر دو زیرگروه "H1N1" و "H3N2" در نقاط مختلف، مردم را درگیر كردند.
برای پژوهشگران آنفلوانزا در دانشگاه مك مستر، فرصتی نادر برای تفكر عمیق تر بر اثر آنتی ژنتیك بود. آنها داده هایی از این فصل غیرمعمول آنفلوانزا را جمع آوری كرده و به بررسی رابطه بین سن فرد با مبتلاشدن به آنفلوآنزا پرداختند.
"آلن گاگنون" نویسنده اصلی این تحقیق می گوید: ما از مطالعات قبلی می دانستیم كه استعداد مبتلاشدن به انواع آنفلوآنزا با سال تولد مرتبط می باشد. بجای این كه فقط نشان دهیم كه چگونه الگوهای سنی خاص با یك زیر گروه خاص در یك فصل شیوع آنفلوآنزا درگیر می شود، از یك آزمایش طبیعی منحصر به فرد استفاده كردیم تا نشان دهیم كه چگونه تغییر تسلط زیرگروه در یك فصل باتوجه به حساسیت به سن اتفاق می افتد.
این تغییر فوری در لطمه پذیری در یك فصل شیوع آنفلوآنزا كه ظاهراً با سن مرتبط می باشد، می تواند برای مسئولان بهداشت عمومی كه برای پیش گیری از بیماری های واگیر آماده می شوند، با كمك به آنها در تشخیص اینكه كدام جمعیت بیشترین خطر مبتلاشدن را دارند، كمك نماید.
"متیو میلر" یكی از پژوهشگران این مطالعه می گوید: مصونیت قبلی افراد از مبتلاشدن به ویروس هایی مانند آنفلوآنزا یا حتی كروناویروس می تواند تأثیر شگرفی در خطر ابتلای آنها به بیماری در هنگام همه گیری و شیوع بگذارد. دانستن اینكه مصونیت قبلی آنها چگونه آنها را در مقابل ویروس محافظت می كند یا برعكس، آنها را لطمه پذیر می كند، برای كمك به ما در شناسایی جمعیت هایی كه در معرض خطر همه گیری های فصلی و شیوع های جدید هستند، بسیار مهمست.
این تحقیق در مجله Clinical Infectious Diseases انتشار یافته است.
منبع:

1398/11/16
23:26:32
5.0 / 5
1967
تگهای خبر: آزمایش , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک