URLبازسازی اعصاب لطمه دیده با روشی نوین

بازسازی اعصاب لطمه دیده با روشی نوین

كوتاه كننده لینك: پژوهشگران ˮدانشگاه پیتسبرگˮ(University of Pittsburgh) آمریكا با استفاده از ˮراهنمای زیست فروپاشˮ(Biodegradable Guide) اعصاب لطمه دیده را باردیگر بازسازی كرده اند.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از ایسنا، بیشتر از ۲۰ میلیون آمریكایی از لطمه عصبی رنج می برند كه منجر به ناتوانی هایی همچون ناتوانی در راه رفتن می شود.
سلول های بنیادی و اهدای اعصاب امروزه بعنوان مواردی برای جایگزینی اعصاب لطمه دیده مورد استفاده قرار می گیرند، اما این عمل فقط موجب بازگشت عملكرد بعضی از اندام های آنها می شود.
پژوهشگران دانشكده پزشكی دانشگاه پیتسبرگ در تلاش بودند تا آنرا تغییر دهند و یك راهنمای عصبی به وجود آورده اند كه ۸۰ درصد كنترل حركتی را در شست انگشتان چهار میمون برگردانده است.
این مطالعه به رهبری "كیسی مارا"(Kacey Marra)، استاد جراحی پلاستیك دانشگاه پیتسبرگ انجام شد و وی یك راهنمای عصبی زیست فروپاش تهیه كرد كه با "پروتئین تقویت كننده رشد" (growth-promoting protein) پر شده است.
پروتئین ها می توانند بخش های طولانی اعصاب لطمه دیده را بازسازی كنند كه این كار نیاز به پیوند سلول های بنیادی یا اهدای اعصاب را از بین می برد. راهنمای اعصاب مذكور روی چهار میمون كه دارای شكاف عصبی ۲ اینچی در قسمت جلوی دست خود بودند، آزمایش شده بود.
"مارا" و تیمش می خواهند در آینده راهنمای عصبی وی را در انسان آزمایش نمایند و الان در حال همكاری با سازمان غذا و دارو برای انجام نخستین آزمایش بالینی بر روی انسان هستند. البته پژوهشگران خاطرنشان كردند بازسازی مجدد عصب ها توسط این راهنما یك سال به طول انجامیده است.
یافته های این مطالعه در مجله "Science Translational Medicine" منتشر گردید.
منبع:

1398/11/08
20:50:53
5.0 / 5
2004
تگهای خبر: آزمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک