URLدیوارهای خزه ای كه هوا را تمیز می كنند

دیوارهای خزه ای كه هوا را تمیز می كنند

به گزارش كوتاه كننده لینك ۳ دیوار ساخته شده از خزه در نزدیكی لندن نصب شده اند تا هوای منطقه را پاكسازی كنند. هر دیوار قابلیت های پاكسازی هوای یك جنگل كوچك با ۲۷۵ درخت را دارد.


به گزارش كوتاه كننده لینك به نقل از دیلی میل، ۳ « دیوار شهری» كه از خزه ساخته شده اند به صورت دائم در لندن نصب شده اند تا هوای آلوده شهر را تمیز كنند. هر كدام از این دیوارها قابلیت های پاكسازی آلودگی یك جنگل كوچك را دارند.
این دیوارهای سبز رنگ در دو منطقه آلوده در منطقه ای به نام Waltham Forest نزدیك لندن نصب شده اند. دیوارهای مذكور اولین فناوری فیلتر آلودگی هستند كه در آنها گیاهانی زنده به كار رفته است. ساكنان و رهگذران می توانند از قابلیت های این دیوارها برای پاكسازی هوا بهره ببرند.
هر دیوار قابلیت كاهش آلودگی ۲۷۵ درخت را دارد و با همكاری شركت «اورگرین» ساخته شده است. ساختارهای مشابه قبلا در شهرهای دیگر همچون برلین و هنگ كنگ هم به كار گرفته شده اند. البته این طرح قبلا به صورت موقت در لندن هم اجرا شده است. دو مورد از این دیوارها در ایستگاه اتوبوسی نصب شده اند كه نزدیك یك ایستگاه مترو است. دیوار سوم در یك تقاطع پرترافیك نصب شده است. هر كدام از دیوارها مجهز به یك تانك آب، سیستم آبیاری و حسگرهایی برای رصد رشد خزه ها است كه با تلفیقی از پنل های خورشیدی و باتری های داخلی فعال می شوند. در این ساختار از انوع مختلف خزه استفاده شده تا آلاینده ها را از هوا پاك و همزمان اكسیژن تولید نماید. همینطور این دیوارها می توانند اطلاعاتی دقیقی از عملكرد فیلتر كردن هوا ارائه نمایند.

1398/10/15
13:20:31
5.0 / 5
1182
تگهای خبر: تولید , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان gph در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کوتاه کننده لینک

کوتاه کننده لینک